Zobrazeno 1 až 10 z celkem 35 článků.
71_20240702_230941.jpg

Výsledek je odrazem celé sezony, a nejen té, říká v ohlédnutí za divizním účinkováním týmu mužů Martin Janda

Další divizní ročník bude bez klatovských fotbalistů. Těm se v sezoně 2023/2024 vůbec nedařilo a ve skupině A obsadili poslední, šestnácté místo. Ve třiceti zápasech nasbírali pouhých jedenadvacet bodů. Jen pětkrát vyhráli, šestkrát remizovali a devatenáctkrát odcházeli ze hřiště v roli poražených. Vstřelili sedmatřicet gólů, ale devětašedesátkrát inkasovali. A tohle všechno v konečném součtu znamenalo sestup. Jaké bylo účinkování týmu mužů SK Klatovy 18998 v divizní soutěži očima třiatřicetiletého Martina Jandy (na snímku), pro něhož to byla hodně divoká sezona? Začínal ji jako hráč a končil v roli trenéra týmu.

72_20240625_003939.jpg

Novým trenérem klatovských fotbalistů je Luboš Vašica

S koncem divizního soutěžního ročníku 2023/2024 pustil trenérské opratě mužů SK Klatovy 1898 třiatřicetiletý Martin Janda. Novým trenérem týmu z města pod Černou věží se stal devětapadesátiletý Luboš Vašica (vlevo na archivním snímku z doby, kdy byl trenérem Klatov, vpravo je Roman Vonášek). V Klatovech ho čeká pěkná fuška – áčko mužů sestoupilo do krajského přeboru. Vašica bude mít za úkol tým dát do kupy a znovu ho nastartovat.

70_20240622_225305.jpg

Zápas byl herně vyrovnaný, rozhodla ho jedna standardní situace, řekl k prohře v Katovicích trenér Martin Janda

Ani v posledním utkání sezony klatovští fotbalisté na body nedosáhli. Své účinkování v divizní skupině A soutěžního ročníku 2023/2024 zakončili prohrou v Katovicích. Svým hostitelům při divizní derniéře Klatované nedokázali vstřelit ani jeden gól, a duel dohrávali bez vyloučeného Jana Vaňka. Kopačky v posledním utkání sezony obul i kouč Martin Janda (házející aut na úvodním snímku Jindřicha Schovance). V konečném účtování tým Klatov zůstal s jednadvaceti body na dně šestnáctimístné tabulky.

69_20240610_110050.jpg

Domácí divizní tečka mužům nevyšla. Pražská Aritma v Klatovech využila dvou chyb svých hostitelů a vyhrála

Klatovští fotbalisté se chtěli rozloučit s domácím publikem vítězstvím. Chtěli udělat za nevydařenou sezonou alespoň pěknou tečku. Ale byť se sebevíc snažili, pražská Aritma byla ve třicátém kole, předposledním, divizní skupiny A nad jejich síly, a tak Klatované vítězstvím svým fanouškům nepoděkovali. Dvakrát v prvním poločase inkasovali a vstřelili jen jeden gól. O ten se postaral v závěru utkání Martin Lávička (v červeném dresu na snímku Jindřicha Schovance).

68_20240607_111837.jpg

Penaltu jsme kopli mizerně a pak jsme inkasovali. Neměli jsme sílu na obrat, konstatoval po prohře v Plzni trenér Martin Janda

S prázdnou se vrátili ze středeční dohrávky devětadvacátého kola divizní skupiny A fotbalisté Klatov. Ti svým plzeňským hostitelům ze SK Senco Doubravka nedokázali vstřelit žádný gól. Nedokázali proměnit ani penaltu a vzhledem k výhře Tachova nad Petřínem se tým Klatov dvě kola před koncem soutěže propadl na samé dno tabulky. V předposledním kole se naposledy představí doma, kde v sobotu 8. června hostí pražskou Aritmu a divizní tečku klatovští fotbalisté udělají v jihočeských Katovicích.

65_20240525_225517.jpg

Podali jsme výkon na hraně svých možností, konstatoval trenér Martin Janda po prohře s Komárovem

Komárov v utkání osmadvacátého kola divizní skupiny A na hřišti v Klatovech bral všechny body. Hosté se ujali brzy vedení, domácím se povedlo ve druhém poločase vyrovnat, ovšem záhy opět inkasovali. A dorovnat se jim už nepovedlo, naopak Komárov v nastaveném čase pečetil své vítězství. Jediný gól Klatov dal uzdravený kapitán, zkušený Milan Mézsáros.

62_20240521_005338.jpg

Rokycany se na nás dobře připravily a zaslouženě vyhrály, konstatoval po vysoké prohře trenér divizních Klatov

Klatovští fotbalisté v utkání sedmadvacátého kola divizní skupiny A na hřišti v Rokycanech šli k poločasové přestávce s hubeným jednobrankovým mankem. Byli tak svým hostitelům ještě na dostřel. Ale brzy po obrátce znovu inkasovali a když Rokycany přidaly další dva góly, bylo po klatovských nadějích na zisk nějakého bodu potřebného k záchraně v divizní soutěži. Klatované nedokázali v Rokycanech dát žádný gól a prohra je s největší pravděpodobností poslala na cestu do nižší soutěže, Na snímku je Lukáš Prokop.

60_20240514_175100.jpg

Soběslav potvrdila roli favorita a z Klatov si odvezla všechny body

Celkem šest gólů vidělo publikum na hřišti ve městě pod Černou věží v utkání šestadvacátého kola divizní skupiny A. Čtyřikrát lovil míč ze své sítě brankář Klatov a jen dvakrát jeho protějšek mezi třemi tyčemi týmu Soběslavi. Fotbalisté z tohoto jihočeského města tak v Klatovech do puntíku potvrdili roli favorita. V dresu domácích Klatov se střelecky prosadili jen Adam Vacek (na snímku) a František Holík.