Související zápas

SK Klatovy 1898
SK SENCO DoubravkaSK Klatovy 1898
2:0
st 5. 6. 2024 18:00 @ Senco Doubravka / tráva, Fortuna Divize A, 29. kolo
68_20240607_111837.jpg

Penaltu jsme kopli mizerně a pak jsme inkasovali. Neměli jsme sílu na obrat, konstatoval po prohře v Plzni trenér Martin Janda

S prázdnou se vrátili ze středeční dohrávky devětadvacátého kola divizní skupiny A fotbalisté Klatov. Ti svým plzeňským hostitelům ze SK Senco Doubravka nedokázali vstřelit žádný gól. Nedokázali proměnit ani penaltu a vzhledem k výhře Tachova nad Petřínem se tým Klatov dvě kola před koncem soutěže propadl na samé dno tabulky. V předposledním kole se naposledy představí doma, kde v sobotu 8. června hostí pražskou Aritmu a divizní tečku klatovští fotbalisté udělají v jihočeských Katovicích.

Klatovští fotbalisté na hřišti Senco Doubravka v úvodu utkání drželi se svými hostiteli krok. "Po prvních třiceti minutách hry, které byly dovolím si říct celkem vyrovnané, jsme dostali možnost kopat penaltu. Jenže asi momentálně nemáme exekutora, který by neměl problém pokutový kop proměnit. Tentokrát jsme penaltu kopli hodně mizerně. Možná by vývoj zápasu nabral jiný směr, kdybychom ji proměnili, možná také ne. Druhá věc je ta, že soupeř dal vzápětí branku na 1:0. To byly dvě rány hned za sebou, které s námi hodně zamávali," konstatoval trenér SK Klatovy 1898 Martin Janda, jehož svěřenci po změně stran inkasovali ještě jednou.

Kapitán Klatov Milan Meszáros pro Klatovský deník po nevydařené dohrávce uvedl, že tým neměl sílu na obrat a že hráči vzhledem k velmi špatné situaci klatovského mančaftu v divizní soutěži - je jasné, že sestoupí - už velmi těžko hledají motivaci. "Asi ani, kapitán to asi vystihl. Před týdnem, dvěma jsem vám napsal, že pokud hráči ve zbylých kolech něco vypustí, bude to moje zodpovědnost a to platí pořád. Je otázka charakteru každého hráče, jak k zápasům přistoupí. Pokud se najde takový hráč, který jde do jakéhokoliv zápasu s tím, že nechce vyhrát, pak se mi vytrácí smysl, proč sport jako takový dělá. My jsme po prohře se Sencem a výhře Tachova nad Petřínem spadli na úplné dno tabulky a věřím, že žádný hráč od nás, tam zůstat nechce. Můžeme o tom psát, mluvit o tom spolu, ale ta realita a činy každého se pak ukáží až na hřišti," řekl Martin Janda.

Zápas na hřišti Plzeňské Doubravky se měl hrát o víkendu, ale vytrvalé a intenzivní deště učinily hřiště nezpůsobilým ke hře. Proto Klatované vyrazili do Plzně dohrát odložený duel ve všední den. Což pro pracují či studující hráče není vždy ideální. "Když to odlehčím, nebylo dát dohromady tým ve středu o nic komplikovanější než jindy v posledních několika týdnech. Skládáme to těžko na každý zápas, kádr je momentálně úzký a navíc pořád máme několik zraněných. Musíme to brát tak, jak to je," uvedl klatovský kouč. 

Fotbalisté Klatov teď musí hodit prohru v Plzni hodit za hlavu a soustředit se na další duel, předposlední divizní. Ten je posledním před domácím publikem. V sobotu 8. června od 17:00 hodin hostí kvalitní pražskou Aritmu. A rozhodně to bude tvrdý oříšek k rozlousknutí. "Aritma má propracovaný obranný systém. Dobře drží blok. Navíc to mají podpořené jednoduchým a rychlým přechodem do útoku, kde dávají dost branek. Jde jim o druhé místo, takže přijedou a budou chtít vyhrát. My jim nesmíme dělat jen sparing. deme do zápasu s tím, že chceme vyhrát a udělat pro to vše, co je třeba," uvedl klatovský lodivod Martin Janda. "A ano, je to poslední domácí zápas sezony. Poslední divizní zápas v Klatovech. Končí devítiletá éra. Někteří diváci chodili pravidelně na každý zápas a v sobotu přijdou zase. Patří jim velké díky. Stejně tak jsou v kádru hráči, kteří byli součástí téhle klatovské etapy a možná je to pro ně poslední domácí zápas. Nedokáži odhadnout jaká ta atmosféra bude. Těžko se mi hledají slova. Uvidíme...," dodal Martin Janda.

SK SENCO Doubravka - SK Klatovy 1898 2:0

Poločas: 1:0.
Branky: 36. Rudolf  Novák, 54. Dušan Pinc.
Rozhodčí: Lubomír Řeháček - Martin Bahník, Tomáš Havel.
ŽK: 4:2 (41. Lukáš Roubal, 52. Rudolf Novák, 71. Marek Vlk, 79. Jakub Kule - 12. Matyáš Ferko, 44. Lukáš Prokop).
Diváků: 150.

Sestava SK SENCO Doubravka: Jakub Luhový - Pavel Krejčí (C), Filip Renza, Vojtěch Černý (46. Milan Ungr), Dušan Pinc (64. Martin Patrovský), Lukáš Roubal, Jakub Blažek (46. Daniel Skopový), Lukáš Vacata (69. Marek Vlk), Michal Mlynařík, Rudolf  Novák, Martin Nový (64. Jakub Kule). Trenér: Pavel Vaigl. 

Sestava SK Klatovy 1898: Ondřej Valeš - Matyáš Ferko (64. Jakub Pretzelmayer), Martin Lávička, Sandu Ramascan (52. Tomáš Vaněk), Milan Mészáros (C), Lukáš Prokop, Adam Vacek, František Holík (64. Denis Lajpold), Tadeáš Přibáň, Michal Lukeš, Jan Vaněk. Trenér: Martin Janda