Související zápas

SK Klatovy 1898
SK Klatovy 1898TJ Spartak Soběslav
2:4
so 11. 5. 2024 17:00 @ Klatovy, Fortuna Divize A, 26. kolo
60_20240514_175100.jpg

Soběslav potvrdila roli favorita a z Klatov si odvezla všechny body

Celkem šest gólů vidělo publikum na hřišti ve městě pod Černou věží v utkání šestadvacátého kola divizní skupiny A. Čtyřikrát lovil míč ze své sítě brankář Klatov a jen dvakrát jeho protějšek mezi třemi tyčemi týmu Soběslavi. Fotbalisté z tohoto jihočeského města tak v Klatovech do puntíku potvrdili roli favorita. V dresu domácích Klatov se střelecky prosadili jen Adam Vacek (na snímku) a František Holík.

Soběslav v Klatovech potvrdila, že právem hraje o horní příčky tabulky divizní skupiny A. "Má solidní kádr doplněný pro divizi nadstandardnímu hráči. K nám přijeli ve velké pohodě a bohužel se jim podařilo brzo vstřelit úvodní gól. Hned potom se nám zranil Luboš Král a museli jsme střídat. Začátek z říše hrůzy. Kluci ale přečkali první čtvrthodinu a zásluhou Adama Vacka se jim podařilo vyrovnat. Srovnali jsme krok a mohli se jít o poločase do kabiny "nadechnout" za remízového stavu," uvedl trenér SK Klatovy 1898 Martin Janda.

Podle klatovského lodivoda se druhý poločas utkání musel divákům líbit. "Byl plný zvratů, emocí. Inkasovali jsme druhý gól, pak dostali možnost vyrovnat z pokutového kopu. Platilo ale pravidlo nedáš - dostaneš. Neproměnili jsme a soupeř nám vzápětí dal třetí branku," upřesnil Janda.
"S každým týmem by to otřáslo, ale kluci se nevzdali. Klobouk dolů. Rvali se a měli charakter na to, se zápasem něco udělat. Snížili na 2:3, vytvořili jsme si tlak a hnali se za vyrovnáním. Čtvrtý gól už byl vabank. Poslal jsem brankáře do vápna na standardku a Soběslav z brejku rozhodla do prázdné branky,"
popsal závěr duelu Martin Janda. 

Autor druhého gólu Klatov František Holík.

Trenér divizních fotbalistů podotkl, že tým je ve složité situaci. "Nikdy jsem nezažil, že by se šest zápasů po sobě zranil hráč základní sestavy. Všechny soupeře kolem nás máme na venkovním hřišti. Zápasy, které vyhrajeme jsou po totálním nasazení a odhodlanosti všech hráčů. Když ale prohrajeme, většinou soupeř potrestá každou naší chybu. Tohle všechno hráči samozřejmě vnímají. Já ale vidím, co všechno v týdnu i při zápase pro úspěch dělají. I přes všechny tyto překážky a rány , které schytávají, pokračují v cestě dál s hlavou vzhůru. Je pro nás důležité si po posledním kole říct, že jsme pro úspěch udělali maximum. To je naše cesta, náš cíl," řekl kouč Klatov.

Klatovští fotbalisté dál pokračují v záchranářských pracích, nyní se chystají na soupeře do Rokycan. "Rokycany mají úžasné jaro. Vyhoupli se ze dna do středu tabulky. Jsou vlastně zachráněné. Určitě do Rokycan ale nejedeme s tím, že soupeř bude hrát na půl plynu. Naopak, Rokycany nás budou chtít porazit. My ale budeme bojovat a nevzdáme se dokud rozhodčí nezapíská konec," uvedl odhodlaně trenér Martin Janda.

SK Klatovy 1898 - TJ Spartak Soběslav 2:4

Poločas: 1:1.
Branky: 22. Adam Vacek; 74. František Holík - 7., 59. a 91. Filip Vaněk; 76. Lukáš Macák.
Rozhodčí: Francesco Maiello - Jiří Polena, Jakub Hrivík.
ŽK: 1:3 /27. Tadeáš Přibáň - 55. David Pravda, 64. Tadeáš Hájek, 90. Marek Coufal/.
Diváků: 125.

Sestava SK Klatovy 1898: Tomáš Novák – Luboš Král (11. Jan Kortán), Matyáš Ferko, Martin Lávička, Lukáš Prokop, Adam Vacek, František Holík, Tadeáš Přibáň, Tomáš Vaněk, Michal Lukeš (C), Jan Vaněk Trenér: Martin Janda.

Sestava FK Tachov: Martin Červenec - Václav Hoffmann (84. Petr Bouchal), Ondřej Boucník, Tomáš Kubart, Lukáš Macák (73. Marek Coufal), Jan Pavlík, Matěj Račák, Filip Vaněk, David Pravda (57. Tadeáš Hájek), Dominik Dumbrovský (84. Jan Vítovec), Jan Boháč (C). Trenér: Richard Florián.