Související zápas

SK Klatovy 1898
FC RokycanySK Klatovy 1898
4:0
so 18. 5. 2024 10:30 @ Rokycany / tráva, Fortuna Divize A, 27. kolo
62_20240521_005338.jpg

Rokycany se na nás dobře připravily a zaslouženě vyhrály, konstatoval po vysoké prohře trenér divizních Klatov

Klatovští fotbalisté v utkání sedmadvacátého kola divizní skupiny A na hřišti v Rokycanech šli k poločasové přestávce s hubeným jednobrankovým mankem. Byli tak svým hostitelům ještě na dostřel. Ale brzy po obrátce znovu inkasovali a když Rokycany přidaly další dva góly, bylo po klatovských nadějích na zisk nějakého bodu potřebného k záchraně v divizní soutěži. Klatované nedokázali v Rokycanech dát žádný gól a prohra je s největší pravděpodobností poslala na cestu do nižší soutěže, Na snímku je Lukáš Prokop.

Domácí Rokycany za stavu 0:0 podržel brankář Dan Houdek, který chytil klatovskému Tadeáši Přibáňovi gólovou hlavičku na brankové čáře. "Pak přišla klasická situace, která se v posledních zápasech opakuje. Náš hráč přistoupí laxně k přihrávce, namaže soupeři na nohu a ten to potrestá gólem," ohlédl se naštvaně za gólovým momentem z prvního poločasu utkání trenér SK Klatovy 1898 Martin Janda.  "Druhou půlku zápasu jsme si pak zaslouženě vyžrali se vším všudy," konstatoval kouč Klatov.

"Co jsem v týdnu četl, tak rokycanský klub nazval tento zápas pro ně jako zápasem roku. Prý tomu obětovali i sestavu v předešlém kole na Aritmě. Moc nechápu, proč zrovna my jim ležíme v žaludku nebo jestli to bylo jen z důvodu, že jim výhra dala jistotu setrvání v soutěži. Každopádně se na nás dobře připravili a zvítězili naprosto zaslouženě. Mrzí mě, že našim hráčům opakuji, že pro nás a v naší situaci je zápasem roku každý, do kterého nastoupíme. Nejsme však schopni tento fakt v hlavě zpracovat a v určitých herních momentech se stále někteří hráči chovají nezodpovědně vůči zbytku týmu," uvedl Martin Janda.

Klatovskému kouči v těžkém utkání přidělalo starosti zranění mladého fotbalisty. "Ve třicáté minutě hry se po čistém souboji s důrazným Matasem opět zranil Jan Kortán, do hry musel další dorostenec Adam Vyčichl. Pak už na naší lavičce zbyl Ondřej Mareš, který dva týdny netrénoval, Milan Mészáros, který je po zranění nataženého svalu teprve týden v tréninku a Antonín Presl, který hraje pod prášky a s velkým sebezapřením. Moc možností, jak týmu střídáním pomoci není," povzdechl si kouč. "Mrzí mě, že když na hřiště přijde na dvacet minut Presl, který může sotva chodit, stejně převyšuje kluky, kterým je kolem dvaceti let," podotkl.

Porážka v Rokycanech hodně přivřela, možná se už i zabouchla dvířka k záchraně Klatov v divizi. Jo je jasné i mladému trenérovi. "Já osobně nic nevzdávám, vždy jsem byl velký snílek a měl rád zázraky. Mám ale jasně daný názor, že zázraky se nedějí samovolně a zadarmo. Pro výhru, úspěch a následnou radost z úspěchu musíte nejprve odvést tvrdou práci, jít štěstí naproti. Když pominu toho snílka a stane se ze mě realista, tak je momentálně záchrana v nedohlednu. Jsme nebo budeme tam, kam momentálně patříme, a to je krajský přebor. Situace je taková, že sotva složíme kádr zdravých hráčů pro zápas. Není kam sáhnout. B tým nefunguje, dorost je na tom početně bídně a dva hráče už jsme jim vzali. Celá atmosféra v klubu není asi taková, jaká by měla být. Proto jestli sestoupíme z divize, bude to zcela zasloužený fakt," řekl Martin Janda.

Pro něj s ohledem na všechny okolnosti je hodně těžké motivovat hráče. "Do hlavy hráčům nevidím. Nevím co mají za plány po sezóně, jestli zůstanou nebo odejdou. Já to mám tak, že dokud je matematická šance na záchranu, měla by motivace být přirozená pro každého hráče. Jestli tomu tak není, pak je třeba, aby si každý hráč, který to tak nastavené nemá položil otázku, proč vlastně fotbal dělá a co mu přináší," uvedl trenér divizního týmu Klatov.

FC Rokycany - SK Klatovy 1898 4:0

Poločas: 1:0.
Branky: 23. a 55. David Kroc; 72. Jakub Janota; 81. Jiří Drábek.
Rozhodčí: Tomáš Nejedlo - Lukáš Machýček, Lukáš Glogar.
ŽK: 2:2 /11. David Lehký, 77. Michal Černý - 38. Adam Vyčichl, 65. Matyáš Ferko/.
Diváků: 165.

Sestava FC Rokycany: Dan Houdek - Ján Dulík, Jan Matas, Simon Horváth, Patrik Eger (70. Jiří Drábek), Jan Hereit (C), David Lehký (76. Rudolf Pražský), Dušan Holek, David Kroc (82. Martin Smíšek), Jiří Laubr (70. Jakub Janota), Michal Černý (82. Lukáš Titl). Trenér: Michal Veselý.

Sestava SK Klatovy 1898: Tomáš Novák – Matyáš Ferko (76. Ondřej Mareš), Jan Kortán (37. Adam Vyčichl, 62. Antonín Presl), Martin Lávička, Lukáš Prokop, Adam Vacek, František Holík, Tadeáš Přibáň, Tomáš Vaněk, Michal Lukeš (C), Jan Vaněk Trenér: Martin Janda.