Související zápas

SK Klatovy 1898
SK OTAVA KatoviceSK Klatovy 1898
2:0
so 15. 6. 2024 10:15 @ Katovice / tráva, Fortuna Divize A, 16. kolo
70_20240622_225305.jpg

Zápas byl herně vyrovnaný, rozhodla ho jedna standardní situace, řekl k prohře v Katovicích trenér Martin Janda

Ani v posledním utkání sezony klatovští fotbalisté na body nedosáhli. Své účinkování v divizní skupině A soutěžního ročníku 2023/2024 zakončili prohrou v Katovicích. Svým hostitelům při divizní derniéře Klatované nedokázali vstřelit ani jeden gól, a duel dohrávali bez vyloučeného Jana Vaňka. Kopačky v posledním utkání sezony obul i kouč Martin Janda (házející aut na úvodním snímku Jindřicha Schovance). V konečném účtování tým Klatov zůstal s jednadvaceti body na dně šestnáctimístné tabulky.

Utkání na hřišti v Katovicích bylo pro fanouška pohledné, sem tam se i zajiskřilo, i když už ani jednomu týmu o nic nešlo. Bylo tak vidět, že oba týmy si chtěly především zahrát fotbal. 

"Nemyslím si, že Katovice byly nad naše síly. Potkaly se dva týmy, které věděly, že je to pro ně poslední divizní zápas. Dva týmy, které těžko dávaly pro poslední kola dohromady své kádry. Nakonec to tak i vypadalo. Zápas byl vyrovnaný, rozhodla ho standardní situace," uvedl k duelu v Katovicích trenér SK Klatovy 1898 Martin Janda.

Podle klatovského kouče výkon týmu z města pod Černou věží snesl určité měřítko. "Bohužel to trvalo pouze prvních 30 minut. Po těch jsme absolutně fyzicky odešli a na hráčích bylo vidět, že nemají sílu jak do soubojů, tak do náběhů pro balóny. Své šance jsme v první půlhodině neproměnili, nevytvořili si náskok. Druhá půle od nás byla katastrofální. V porovnání s první půlí to bylo jako den a noc Stačilo jen více aktivity, více pohybu, ale realita ukázala, že vydržet takové tempo celých devadesát minut byl pro náš tým nesplnitelný cíl," řekl Janda.

Klatovský lodivod Martin Janda v posledním divizním duelu nestál jen na lavičce, ale obul kopačky a nastoupil s kapitánskou páskou. "Prvotně jsem měl být převlečen jako náhradník, kdyby se někdo zranil. Se mnou na lavičce už měl být pouze Adam Vacek, kterého trápilo nedoléčené zranění. Jenže večer před utkáním volal vedoucí mužstva, že dva hráči kvůli administrativní chybě nemohou nastoupit. Museli jsme narychlo povolat alespoň dva hráče na lavičku z B týmu, které ještě v týž den odpoledne čekal zápas v Blovicích," vysvětil důvody svého návratu na divizní trávník Martin Janda. "Skoro tři měsíce jsem byl bez tréninku, odehrál jsem asi dva nebo tři zápasy za B tým, jinak jsem neměl čas se udržovat. Měl jsem obavy, aby nepřišlo zranění, to se ale naštěstí nestalo. Situace si to žádala, nebylo o čem přemýšlet. Vlastně jsem si ten zápas užil, poslední divizní, bylo to fajn a snad jsem nezklamal," dodal.

A protože kouč bojoval na hřišti, na lavičce za něj v roli dirigenta zaskočil zkušený fotbalista Antonín Presl. "Tonda mi hodně pomáhal celé to období od Českého Krumlova až po Katovice. Má k tomu co říct, něco prošel a má spoustu zkušeností. Koučovat zápas ze hřiště je nereálné. Já navíc měl co dělat sám se sebou, abych to vůbec udýchal. Jsem rád, že se toho v Katovicích ujal, vážím si toho," upřesnil informace Janda.

Byť se hráči Klatov chtěli rozloučit s divizí výsledkově lépe, nepovedlo se jim to. Podle slov Martina Jandy náladu v kabině po divizní derniéře označit za smířlivou. "To, že sestoupíme, jsme věděli už nějaký čas. Po zápase s Katovicemi to bylo spíš o tom, že jsme nedokázali vyhrát ten samotný zápas, udělat si radost a naposled si zakřičet. To mě mrzí. Do kabiny přišel i prezident našeho klubu Jindřich Sojka a se všemi se rozloučil. Děkuji mu za to," řekl Janda.

Nedílnou součástí závěru sezony je dokopná, která ke sportu a k fotbalu zvlášť prostě patří. A neupustili od ní ani fotbalisté Klatov. "Vzhledem k tomu, že se hrálo už dopoledne, byla dokopná dlouhá. Dali jsme si beach volejbal, nějakou večeři a pár piv. Samotný kádr držel pospolu a stejně tak tomu bylo i na dokopné," podotkl Martin Janda.

SK Otava Katovice - SK Klatovy 1898 2:0

Poločas: 0:0.
Branky:  80. Michal Kynkor, 90. (+1) Martin Souhrada.
Rozhodčí: Lukáš Glogar – Lukáš Zima, Jiří Polena.
ŽK:
1:2 (73. Karel Cibulka – 82. Martin Janda, 52. Tomáš Vaněk).
ČK:
0:1 (84. Jan Vaněk).
Diváků: 180.

Sestava SK Otava Katovice: Petr Provazník (60. Jaroslav Vondrášek) - Michal Kynkor, Martin Kynkor, Martin Souhrada, Jakub Brabec (57. Tomáš Hnídek), Jiří Motl, Přemek Sládek, Petr Kotrba (C), Jakub Štěch (85. David Bálek), Jan Sigmund, Karel Cibulka. Trenér: Luboš Vašica.

Sestava SK Klatovy 1898: Ondřej Valeš - Matyáš Ferko, Martin Lávička, Martin Janda (C), Lukáš Prokop, Adam Vacek, František Holík, Tadeáš Přibáň, Tomáš Vaněk, Marek Brož, Jan Vaněk. Hrající trenér: Martin Janda. Trenér: Antonín Presl.