72_20240625_003939.jpg

Novým trenérem klatovských fotbalistů je Luboš Vašica

S koncem divizního soutěžního ročníku 2023/2024 pustil trenérské opratě mužů SK Klatovy 1898 třiatřicetiletý Martin Janda. Novým trenérem týmu z města pod Černou věží se stal devětapadesátiletý Luboš Vašica (vlevo na archivním snímku z doby, kdy byl trenérem Klatov, vpravo je Roman Vonášek). V Klatovech ho čeká pěkná fuška – áčko mužů sestoupilo do krajského přeboru. Vašica bude mít za úkol tým dát do kupy a znovu ho nastartovat.

„Ano, je to tak. Martin Janda se rozhodl v našem klubu nepokračovat. My to respektujeme a děkujeme mu za práci, kterou jako trenér A týmu, a vlastně i jako hráč, u nás odvedl. Přejeme mu, ať se mu v jeho novém fotbalovém působišti daří,“ uvedl člen výkonného výboru SK Klatovy 1898 Jan Potužník a potvrdil, že novým trenérem klatovských mužů je Luboš Vašica.

Devětapadesátiletý Luboš Vašica vedl v právě uplynulé sezoně divizní Katovice, kde také došlo k obměně realizačního týmu a tým bude hrát 1.A třídu. Klatovští muži také divizi opouští a budou se chystat na účinkování v krajském přeboru.

„Překvapila mě nabídka Klatov. Původně jsem si chtěl trochu odpočinout, ale je to pro mne výzva, proto jsem na spolupráci kývl. A těším se na ni,“ uvedl Luboš Vašica, který nepřichází do neznámého prostředí, v Klatovech už jako trenér působil. „Už je to ale dávno. Tři roky asi tak před deseti lety s Romanem Vonáškem,“ upřesnil Vašica, který už nyní s vedením klatovského klubu pracuje na tvorbě hráčského kádru. „Letní přípravu mám v plánu začít kolem 10. července,“ prozradil muž, který má bohaté trenérské zkušenosti. Kromě už zmiňovaných trénoval také například Mýto, Přeštice, Sušici, Horažďovice či Doubravku Plzeň.