Související zápas

SK Klatovy 1898
SK Klatovy 1898FK Komárov
1:3
pá 24. 5. 2024 18:00 @ Klatovy, Fortuna Divize A, 28. kolo
65_20240525_225517.jpg

Podali jsme výkon na hraně svých možností, konstatoval trenér Martin Janda po prohře s Komárovem

Komárov v utkání osmadvacátého kola divizní skupiny A na hřišti v Klatovech bral všechny body. Hosté se ujali brzy vedení, domácím se povedlo ve druhém poločase vyrovnat, ovšem záhy opět inkasovali. A dorovnat se jim už nepovedlo, naopak Komárov v nastaveném čase pečetil své vítězství. Jediný gól Klatov dal uzdravený kapitán, zkušený Milan Mézsáros.

 Na otázky po prohře s Komárovem ochotně odpověděl trenér divizních mužů SK Klatovy Martin Janda (na úvodním snímku vlevo, když sleduje bedlivě počínání klatovského Jana Vaňka v červeném dresu, za ním je za lajnou na střídání právě za uvedeného hráče připravený Tomáš Vaněk).

Průběh utkání proti Komárovu trošku připomínal scénář některého z předchozích zápasů. V čem to je?
V takových zápasech, kdy hrajete o všechno je vždycky špatně dostat první gól. My jsme nepohlídali rohový kop soupeře z Komárova a ten nás, na můj vkus až jednoduše, překonal. Pak začal hon za vyrovnáním a otočením výsledku. Vypracovali jsme si slušné šance, ale bohužel jsme neřešili dobře zakončení. Máte pravdu, že podobné utkání jsme odehráli se silnou Soběslaví, kdy jsme mohli vyrovnat a vzápětí nás soupeř potrestal gólem.

V akci je klatovský František Holík (v červeném dresu).

Jaký byl výkon týmu Klatov vašima očima?
Víte, když řeknu, že jsme odvedli přesně to, co jsme si společně v kabině řekli, že jsme podali dobrý výkon a můžeme jít ze hřiště s hlavou vzhůru, budu vypadat jako pitomec. V mých očích to přesně takhle bylo a hráčům jsem po zápase za jejich výkon poděkoval. Hodně lidí si ale přečte jen výsledek a potom tyhle slova trošku ztrácí význam. Proto si myslím, že kdo si chce udělat názor a na stadionu nebyl, ať si zápas zpětně pustí a vyhodnotí si to sám.

Je něco, co vás na výkonu svěřenců vyloženě naštvalo a naopak, je něco, co stojí za pochvalu?
Mrzí mě, že když srovnáme stav zápasu, euforie trvá pouze jednu minutu a zase prohráváme. Po tom vstřeleném gólu jsme se měli více uklidnit, klást důraz na organizaci a neinkasovat. Teď jsme ale všichni chytří a kdyby to šlo vrátit, určitě by se to už nestalo. Vrátit to ale samozřejmě nejde. A jak jsem už říkal, my jsme podali výkon na hraně svých možností. Lidi to muselo bavit. Měli jsme šance, bojovali, tlačili se do brány. Momentálně to je ale tak, že my jsme ti, co musí vyhrát a soupeři toho využívají. Stačí jim strašně málo, aby nás vytrestali.

Klatovský kapitán Milan Mészáros se po uzdravení vrátil na hřiště a hned se zapsal do listiny střelců.

Do sestavy se po zranění vrátil kapitán Milan Mészáros. Bylo to znát?
Je to dlouholetý kapitán. Osobnost klatovského fotbalu. Vnese na hřiště emoce, které potřebujete, aby vás to hnalo vpřed. Zavelel k obratu vstřelenou brankou. Škoda, že jsme to nepřetavili v náš prospěch.

Šance na udržení se v divizi už patří jen do kategorie přání a snů. Teď už jde asi jen o to, soutěžní ročník se ctí dohrát. Je to tak?
Už jsem to říkal po minulém zápase, že míříme do kraje, a to zcela zaslouženě. Soutěž ale dohrajeme a každý hráč nechá na hřišti vše co v něm momentálně je. To za kluky slibuji a jsem zodpovědný za to, aby to tak bylo.

Na parádní momentce Jindřicha Schovance si skáče pro míč klatovský gólman Ondřej Valeš.

SK Klatovy 1898 - FK Komárov 1:3

Poločas: 0:1.
Branky: 74. Milan Mészáros - 10. Michal Nový, 75. Jakub Lukavský, 93. Matyáš Nedvěd
Rozhodčí: Matěj Toucha - Jiří Lepič, Jakub Matyš.
ŽK: 4:3 /31. Lukáš Prokop, 63. Milan Mészáros, 64. Antonín Presl, 77. Martin Janda, trenér - 46. Adam Suchý, 49. Vojtěch Nedavaška, 81. Jakub Lukavský/.
Diváků: 120.

Sestava SK Klatovy 1898: Ondřej Valeš - Matyáš Ferko, Antonín Presl, Martin Lávička, Milan Mészáros (C), Lukáš Prokop, Adam Vacek, František Holík, Tadeáš Přibáň (81. Ondřej Mareš), Michal Lukeš, Jan Vaněk (70. Tomáš Vaněk). Trenér: Martin Janda.

Sestava FK Tatran Prachatice: Petr Lorenz - Adam Suchý, Petr Ženíšek (C), Ondřej Lang (63. Vojtěch Zítek), Marek Nedvěd, Ondřej Soukup, Adam Vokáč, Jan Šmíd, Michal Nový, Jakub Lukavský (92. Matyáš Nedvěd), Vojtěch Nedavaška. Trenér: Marcel Mácha.