Související zápas

SK Klatovy 1898
FK TachovSK Klatovy 1898
4:3
so 4. 5. 2024 17:00 @ Tachov/tráva, Fortuna Divize A, 25. kolo
57_20240505_234314.jpg

My jsme v Tachově jen dotahovali a nedokázali jsme se vůbec přiblížit nasazení domácích, štve kouče Jandu

Sedm gólů bylo k vidění na hřišti v Tachově, kam k utkání pětadvacátého kola divizní skupiny A zajížděli fotbalisté Klatov. Ti ovšem, i když vstřelili tři góly, ze záchranářského souboje vyšli bodově naprázdno. Do listiny střelců se za Klatovy zapsali Ondřej Mareš, Adam Vacek a Antonín Presl (na snímku s míčem).

"Kdyby to byla alespoň přestřelka, ale my celý zápas pouze dotahovali. Nabídli jsme svými chybami domácím dvoubrankové vedení, které je enormně nakoplo, a Tachovští nám nedali jediný balón zadarmo. My jsme se ani z daleka nedokázali přiblížit jejich nasazení. Smutné v boji o naději, v boji, kdy vás přijedou podpořit fanoušci z Klatov, v boji o všechno," povzdechl si trenér SK Klatovy 1898 Martin Janda.

Ten na adresu soupeře uvedl, že byl hladovější. "My jsme si počínali, jako kdybychom se nacházeli v klidném středu tabulky a vůbec o nic nám nešlo. Snažili jsme se hrát krásný kombinační fotbal, kterým bychom v krajském přeboru porazili většinu týmů. Chyběli mi moji chlapci z minulého kola! Ti, chlapci, kteří doma důrazem a nasazením vyválčili proti Příbrami tři body," štvalo trenéra Klatov, který zároveň podotkl: "Nejspíš jsem před zápasem málo zdůraznil, jak moc je pro Klatovy tenhle zápas důležitý a myslel si, že si každý náš hráč dokáže význam tohoto utkání přiznat sám! Moje velká chyba!"

Klatovský kouč  uvedl, že jeho tým měl v utkání na tachovském trávníku optický tlak, ale nedokázal dostat balón jednoduše do vápna. Přitom, když tam přišel, byla z toho nebezpečná situace.

Bezprostředně po bezbodovém výjezdu k západočeskému derby do Tachova toho Martin Janda svým svěřencům neřekl. "Nerad po zápase mluvím, jsem vždy plný emocí, a člověk pak vnímá určité věci jiným pohledem," vysvětlil. "V týdnu si ale musíme všichni sednout a o tom zápase si promluvit, říct si nepříjemné věci do očí," dodal kouč Klatov.

FK Tachov - SK Klatovy 1898 4:3

Poločas: 2:1.
Branky: 9., 16. a 56. Giuseppe Lanfranchi; 70. Aleš Kořínek - 23. Ondřej Mareš; 72. Adam Vacek; 91. Antonín Presl.
Rozhodčí: David Jati - Petr Talpáš, Matěj Melničuk.
ŽK: 3:1 /41. Milan Braun, 63. Tomáš Vejvoda, 92. Ondřej Pavlas - 31. Michal Lukeš/.
Diváků: 167.

Sestava SK Klatovy 1898: Ondřej Valeš – Matyáš Ferko, Martin Lávička, Adam Vyčichl (70. Antonín Presl), Lukáš Prokop, Adam Vacek, František Holík, Tomáš Vaněk, Michal Lukeš (C), Marek Brož (15. Ondřej Mareš), Jan Vaněk Trenér: Martin Janda.

Sestava FK Tachov: Petr Landrgott - Ondřej Pavlas, Zdeněk Sloup, Jan Viterna (C), Giuseppe Lanfranchi (77. Danyll Bulaiev), Pavel Kořínek, Matěj Šoul, Daniel Dvořák (46. Kyrylo Semenov), Tomáš Vejvoda, Aleš Kořínek (87. Hoai Nam Duong), Milan Braun.  Trenér: Lukáš Hudec.