Související zápas

SK Klatovy 1898
TJ Sokol MochtínSK Klatovy 1898 B
2:2
ne 5. 11. 2023 14:00 @ Mochtín/tráva, I.B třída - skupina B, 12. kolo
18_20231108_143658.jpg

Jakub Pretzelmayer se před zápasem s bráchou nehecoval

Zvláštní náboj měl duel dvanáctého kola fotbalové I.B třídy skupiny B Plzeňského kraje na hřišti v Mochtíně pro klatovského fotbalistu Jakuba Pretzelmayera. Za domácí totiž nastoupil jeho starší bratr Jaroslav.

"Vůbec jsme se nehecovali. Před zápasem jsme spolu skoro nemluvili, jen jsme prohodili pár slov," řekl dvacetiletý Jakub Pretzelmayer. "Na hřišti jsme se moc nepotkávali, snad jen třikrát jsme se dostali blíž k sobě a bojovali jsme o míč. Jinak mého bráchu měla v péči především naše stoperská dvojice," podotkl klatovský fotbalista, který nosí na dresu šestnáctku. 

Jakub Pretzelmayer se svým o pět let starším bratrem Jaroslavem v jednom týmu nikdy nenastoupil, a to nejen vzhledem k věkovému rozdílu. "Hlavně, hraje celou dobu za Mochtin a já již od žáků kopu za Klatovy. Takže jediná možnost, jak se spolu můžeme na hřišti potkat, je tahle - jako soupeři," upřesnil.

Když mochtínský Jaroslav Pretzelmayer poměrně brzy v utkání vstřelil vedoucí gól svého týmu, jeho mladší bratr Jakub prý příliš nevnímal, kdo branku dal. Bylo to prý, jako by skóroval jakýkoliv jiný protihráč. "Zásadní bylo, že my, jako tým jsme dostali gól, a že prohráváme. To mě naštvalo. Ale jsem moc rád, že jsme zamakali, ve druhém poločase jsme přidali, hráli s větším nasazením, a zvládli jsme vyrovnat na konečných 2:2," uvedl k duelu v Mochtíně Jakub Pretzelmayer. Ten ani po bitvě neměl možnost si s bráchou více popovídat. Jen při podávání rukou prý opět prohodili pouze pár slov. "Ale naše mamka z nás měla radost, že jsme se v utkání nezranili a že jsme v pořádku," dodal Jakub.

Související články

SK Klatovy 1898
17_20231106_210520.jpg

Klatovské béčko vybojovalo v Mochtíně bod

Než se fotbalisté B týmu SK Klatovy 1898 na hřišti v Mochtíně rozkoukali, prohrávali o dva góly. Ale zabrali a se svými hostiteli z TJ Sokol Mochtín se o body v utkání dvanáctého kola I.B třída skupiny B Plzeňského kraje za remízu 2:2 nakonec spravedlivě rozdělili. V duelu proti sobě nastoupili bratři Pretzelmayerové, klatovský Jakub a mochtínský Jaroslav.