TJ Sokol MochtínSK Klatovy 1898 B
2:2
ne 5. 11. 2023 14:00 @ Mochtín, I.B třída - skupina B, 12. kolo

Klatovské béčko vybojovalo v Mochtíně bod

Než se fotbalisté B týmu SK Klatovy 1898 na hřišti v Mochtíně rozkoukali, prohrávali o dva góly. Ale zabrali a se svými hostiteli z TJ Sokol Mochtín se o body v utkání dvanáctého kola I.B třída skupiny B Plzeňského kraje za remízu 2:2 nakonec spravedlivě rozdělili. V duelu proti sobě nastoupili bratři Pretzelmayerové, klatovský Jakub a mochtínský Jaroslav.

V duelu, který se hrál na silně podmáčeném, ale dobře připraveném hřišti v Mochtíně, měli první šanci domácí, když po secvičené standardní situaci kapitán Jiří Dolejš zblízka trefil brankáře Klatov Jana Hermana. V 10. minutě hry stejný hráč střelou z hranice šestnáctky orazítkoval míčem levou tyč klatovské brány, a následná dorážka mířila vedle. V 15. minutě klatovští fotbalisté nedokázali přerušit rychlou akci domácích, a po následně zablokované střele se na hranici penalty dostal k míči volný Jaroslav Pretzelmayer (bratr klatovského Jakuba Pretzelmayera), pro kterého nebyl problém trefit zcela odkrytou bránu - 1:0. Po dalších  pěti minutách hry se ocitl po brejku domácích sám před hostujícím Hermanem zcela volný Jan Šafránek, ale na  klatovském gólmanovi ztroskotal. Vše si ovšem tento mladíček vynahradil ve 28. minutě, kdy hostující Matyáš Barborka chybnou rozehrávkou poslal domácí do otevřené obrany, a Šafránek i s kouskem štěstí dopravil míč do sítě - 2:0. Do konce poločasu se hra přelévala ze strany na stranu, kdy většina akcí hostů končila buď nepřesným nebo nedůrazným zakončením.

Do druhého poločasu nastoupili klatovští fotbalisté jako vyměnění. Evidentně je dvoubrankové manko nezlomilo, spíše naopak nakoplo. Hráli s větším nasazením, lépe se pohybovali, přidali na důrazu v osobních soubojích, což přineslo více střel a šancí v jejich podání. "Vysunutím stopera a hře místy na tři útočníky se povedlo dostat domácí pod tlak který vyústil ve snížení na 2:1, když Josef Kolerus technickou střelou poslal míč přesně k tyči," popsal gólman a hrající trenér B týmu Klatov Jan Herman. Zlepšení přineslo Klatovanům další ovoce záhy. Matyáš  Barborka krásnou střelou pod břevno srovnal na 2:2. Domácí Mochtín ale stále hrozil z rychlých brejků, které ovšem nedokázal dotáhnout do úspěšného konce. Poslední velkou šanci utkání měl na své kopačce hostující Ondřej Mareš, ale jeho prudkou střelu z úhlu domácí brankář Daniel Prokop zneškodnil.

"Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. Ale musím říci, že remíza je spravedlivá," konstatoval klatovský Herman.

Poločas: 2:0.
Branky: 14. Jaroslav Pretzelmayer; 28. Jan Šafránek - 7. Josef Kolerus; 77. Matyáš Barborka.