FC VIKTORIA Mariánské LázněSK Klatovy 1898
1:1
so 9. 3. 2024 10:15 @ Mariánské Lázně / tráva, Fortuna Divize A, 17. kolo

Divizní fotbalisté Klatov vybojovali na hřišti lídra bod

Do záchranářských prací se s vervou pustili klatovští divizní fotbalisté. Hned v úvodním jarním mistrovském duelu remizovali s lídrem divizní skupiny A a z Mariánských Lázní si odvezli cenný bod. Jediný gól Klatov vstřelil Tadeáš Přibáň (na snímku s gólmanem Ondřejem Valešem).

Klatovští fotbalisté se už v deváté minutě hry ujali vedení, když síť Mariánských Lázní rozvlnil jedenatřicetiletý Tadeáš Přibáň. S tímto hubeným náskokem šli hosté z města pod Černou věží i do druhého poločasu. V 57. minutě ale Klatovy o vedení přišly, když vyrovnal na konečných 1:1 Cinkanič.

"Nejen s výsledkem na hřišti lídra jsem spokojený, ale i s výkonem mančaftu. Prezentovali jsme se slušnou hrou. I když jsme byli v určitých fázích zalezlí, soupeř si opravdu vyloženou šanci nevytvořil. Organizačně náš tým šlapal. Zvládli jsme to, škoda jen, že v 88. minutě Ferko neproměnil stoprocentní příležitost. Musíme se tak spokojit pouze s bodem. Ale já musím mančaft pochválit. Všichni hrabali, hrálo se na velmi těžkém terénu, který po zimě bývá. Nejsme na na startu soutěže zvyklí, připravovali jsme se stále jen na umělkách, a tohle hřiště je prostě těžší na nohy. Ovšem tým se s tím popasoval velmi dobře. Bod bereme, škoda jen, že to nejsou tři," uvedl po remíze v Mariánských Lázních trenér SK Klatovy 1898 Matěj Spěváček.

O jediný gól Klatov se postaral Tadeáš Přibáň, kterého mrzelo, že se domácím povedlo vyrovnat. "Vedli jsme 1:0, dopředu jsme toho moc neměli, což byla škoda, spíše jsme bránili. Minimálně takových patnáct centrů jsme ubránili, ale bohužel jeden nám tam spadl, což byla škoda," řekl střelec a jedním dechem dodal: "Ale bod proti Mariánkám, které vedou divizní skupinu A, je výborný."

"První jarní zápas jsme zvládli dobře. Hráli jsme organizovaně, jak jsme si to řekli a jak jsme to chtěli. Zápas byl hodně soubojový, na začátku, než jsme se ujali vedení, jsme hráli hodně dobře. Po vstřeleném gólu jsme ale zalezli, těch centrů měl soupeř opravdu dost, a to i ve druhé půli, a celkem nás Mariánské Lázně zatlačily. Gól jsme obdrželi nakonec z té spousty centrů, ale myslím, že ve výsledku ten bod bereme. Je cenný," okomentoval duel čtyřiadvacetiletý fotbalista Klatov Martin Lávička.

FC Viktoria Mariánské Lázně - SK Klatovy 1898 1:1