32_20240221_095823.jpg

Ženy v přípravném utkání porazily fotbalistky z německého Neudorfu

Klatovské divizní ženy se pilně připravují na mistrovské jaro a mají za sebou i první přátelský zápas. V něm vyzvaly fotbalistky z německého Neudorfu. Klatovskému týmu vyšel duel výsledkově na výbornou, ani jednou neinkasoval a dvěma góly se blýskla zkušená Petra Čubanová. Ale asistenti trenéra zůstávají nohama na zemi. "Máme rozhodně co zlepšovat," shodují se Vlastimil Hromada a Lukáš Kalivoda.

Po úvodním oťukávání na klatovském hřišti s umělým povrchem se taktovky chopily německé fotbalistky. Ale postupem času se hra vyrovnávala a zahrozily i klatovské fotbalistky, především akce Lucie Elisabeth Dubské byly hodně slibné. Ale zapršelo až ve 24. minutě hry, kdy zkušeně lobem dostala svůj tým do vedení Petra Čubanová. Náskok navýšila po změně stran Dubská a po další desetiminutovce už to bylo 3:0, když další parádní lob z dálky předvedla Čubanová. Poté už otěže zápasu držely Klatovy. Konečný účet zápasu podtrhla v 71. minutě mladičká Veronika Maňasová, která utekla po levé straně hřiště a nedala gólmance Neudorfu šanci. Maňasová ukázala svou rychlost a přes své mládí i přehled na hřišti a práci s balonem.

V akci je klatovská fotbalistka Eva Kováříková, její počínání bedlivě sledují Kristýna Lucáková (vlevo) a autorka dvou gólů Petra Čubanová (vpravo).

"Z výkonu našich hraček mám smíšené pocity. Především začátek zápasu jsme zaspali a nechali hrát soupeře a ten určoval tempo zápasu, možná je to tím, že to byla první ostrá zkouška po dlouhé době co jsme odehráli poslední mistrovské utkání v divizi žen skupiny C," řekl po utkání asistent trenér žen SK Klatovy 1898 Vlastimil Hromada. Ten zároveň kvitoval, že se záhy naštěstí pro Klatovy obraz hry změnil. "Po necelých patnácti minutách zápasu se holky probudily a začaly se vyrovnávat soupeři, hlavně v osobních soubojích," vyzdvihl Hromada a zároveň konstatoval, že herní projev týmu Klatov moc dobrý nebyl. "Ale máme ještě dost času zapracovat na zlepšení, než nám začne druhá polovina soutěže," optimisticky dodal. S jeho slovy souhlasil také jeho parťák na trenérské lavičce, asistent kouče Lukáš Kalivoda. "Jak řekl Vlasta, byl to první zápas po dlouhé pauze, což může být jediná omluva našeho nejistého výkonu. Herní praxe nám hodně chybí, ale budeme na tom dále pracovat jak na tréninku, tak hlavně v dalším přípravném utkání," uvedl Kalivoda.

"Soupeře jsem viděl poprvé, vím jen to, že hrají vyšší soutěž než my. Myslím si, že ale Neudorf má šikovné hráčky, což také předvedly, když na nás nastoupily na začátku utkání a moc nás k ničemu nepustily. Ale myslím si že pak odpadly fyzicky. Ale asi není divu, když jsou v Klatovech na soustředění a podstupují náročné tréninkové jednotky," řekl na adresu soupeřek Hromada. Kalivoda podotkl: "Soupeř z Německa mě zaskočil hned na začátku když to po úvodním výkopu vypadalo tak, že s s balonem moc nepotkáme. Ale bylo vidět, že mají za sebou těžké soustředění a tak postupně byli méně aktivní."

Asistenti trenéra divizních žen SK Klatovy 1898 Vlastimil Hromada a Lukáš Kalivoda (zleva).

Oba klatovští asistenti se také shodli, že duel splnil svůj účel. "Utkání ukázalo trenérskému týmu, na co se má zaměřit v další přípravě a hlavně na soustředění, které nás čeká," řekl Lukáš Kalivoda a Vlastimil Hromada doplnil: "Jak říká Luky, utkání splnilo svůj účel. Určitě máme co zlepšovat. Ale jak už jsem řekl, pro nás to bylo první  přípravné utkání a zápas vůbec po dlouhé době. Samozřejmě jsme viděli v utkání nějaké nedostatky, ale na ty se zaměříme při trénincích a především na soustředění."

A jaké neduhy především asistenti viděli? "Především na vstup do utkání. Čekáme či nám soupeř dovolí, bohužel, to je naše slabina, a na tom musíme zapracovat, ale také na fyzické kondici. Zamakat musíme také na zakončování akcí a komunikaci v zápase," řekl  Hromada. "Určitě nám dělala problém práce s balonem a orientace v prostoru. Ale jak už jsem zmínil, byl to první zápas od kterého se musíme odrazit a zlepšit veškeré dovednosti, se kterými se můžeme setkat na hřišti," doplnil Kalivoda. Tomu, byť viděl v duelu světlé okamžiky, se do chvály týmu po utkání moc nechtělo, určitě totiž ví, co znamená rčení těžko na cvičišti - lehko na bojišti. "Žádnou velkou chválou bych zápas nepopisoval, ale ukázali jsme si, jak může být lehká koncovka a díky tomu jsme vstřelili čtyři góly. Mohlo jich být daleko více, ale nevyřešili jsme situace pokaždé nejlepším způsobem. I na tom je nadále třeba pracovat," je jasné Kalivodovi. Určitá pozitiva viděl v duelu také Hromada, ale i jemu je jasné, že plácat se po ramenou nepřinese žádné ovoce, spíše naopak. "Určitě byly momenty, za které holky zaslouží pochvalu. Dali jsme čtyři góly a žádný nedostali, ale hlavně, holky se vyrovnaly soupeři. který hraje vyšší soutěž, i když chvíli trvalo, než to pochopily. Toho si vážím asi nejvíc než neobdržené branky. Ale nesmíme usnout na vavřínech a musíme makat dál," uzavřel hodnocení Hromada.

Brankářka Marie Hofmeisterová přenechala ve druhé polovině utkání místo mezi třemi tyčemi Renatě Klembarové. Sundala rukavice a zahrála si v poli. Její souboj o míč pozorně sleduje Martina Pousková (vlevo).

SK Klatovy 1898 - TSV Neudorf 4:0

Poločas: 1:0.
Branky Klatov: 24. a 58. Petra Čubanová; 49. Lucia Elisabeth Dubská; 71. Veronika Maňasová.
Hlavní rozhodčí: Roman Bína.

Za Klatovy nastoupily: Marie Hofmeisterová, Renata Klembarová - Magdalena Hrachová (C), Veronika Kaslová, Eva Kováříková, Marcela Voráčová, Adéla Veringerová,  Martina Pousková, Hana Hájková, Daniela Mazancová, Kateřina Petrželková, Petra Čubanová, Karolína Dvořáková, Veronika Maňasová, Lucia Elisabeth Dubská, Kristýna Lucáková.
Trenér: Jiří Pytel.