SK Klatovy 1898
SK Klatovy 1898TJ Blatná
4:0
so 11. 5. 2024 10:30 @ Klatovy/tráva, Divize C ženy Čechy, 12. kolo

Ženy porazily Blatnou, skóre zápasu otevřela už ve čtyřiatřicáté vteřině hry Julie Chobotová

/FOTOGALERIE/ Jasnou záležitostí fotbalistek SK Klatovy 1898 bylo domácí utkání dvanáctého kola divizní skupiny C proti týmu z Blatné. Klatovanky se velice brzy ujaly vedení, po celé utkání udávaly tempo hry a může je jen mrzet spousta neproměněných šancí. Dvakrát se do černého trefila Julie Chobotová, po jednom gólu daly Markéta Rajalová a Adéla Veringerová. Gólmanka Klatov Jitka Löffelmannová se může pyšnit další vychytanou nulou. Na úvodním snímku bojuje o míč se soupeřkou klatovská Kristýna Lucáková (v červeném dresu)

Ještě než se všichni na hřišti v Klatovech stačili rozkoukat bylo to 1:0. O velice rychlý gól se už ve 34. vteřině hry se postarala domácí Julie Chobotová, která uklidila míč k tyči po pěkné přihrávce od Petry Čubanové. V páté minutě hry hráčka z Blatné faulovala zhruba pět metrů za půlící čárou Markétu Rajalovou a ta z přímého kopu parádní lobovanou trefou přesně pod břevno zvýšila náskok Klatov na rozdíl dvou branek.

Klatovská Julie Chobotová (v červeném dresu) dala Blatné dva krásné góly.

Ve 34. minutě v tomto duelu dvorní nahrávačka Julie Chobotové tuto svoji rychlonohou spoluhráčka vybídla krásnou balonem do uličky. Julie Chobotová zařadila na nejvyšší rychlostní stupeň, nechala defenzívu Blatné za zády a šikovně kolem brankářky rozvlnila síť hostující svatyně - 3:0. I v dalších minutách hry, a hlavně pak ve druhém poločase měly Klatovanky šancí na rozdávání, ale skóre zápasu se měnilo až v 75. minutě hry. Po rohovém kopu Julie Chobotové se do listiny střelkyň zapsala Adéla Veringerová, ale nutno podotknout, že to bylo za velkého přispění jedné z hostujících hráček.

Klatovská Adéla Veringerová (v červeném dresu) uzavřela v 75. minutě hry konečný účet zápasu.

Blatná příliš klatovskou defenzívu nezaměstnávala, a když už se na dostřel domácí brány hostující hráčky dostaly, klatovské fotbalistky veškeré jejich úmysly překazily. Jen při jednom přímém kopu z nebezpečné vzdálenosti musela výborná a zkušená gólmanka Klatov Jitka Löffelmannová hodně povyskočit a natáhnout se, ale čisté konto udržela. Tato vychytaná nula byla už její druhou v pořadí.

Klatovská výborná gólmanka Jitka Löffelmannová v utkání proti Blatné ani jednou míč ze své sítě nelovila.

"Daly jsme dva rychlé góly, uklidnily jsme se a hrály jsme na začátku parádní fotbal. Ale bohužel hodně jsme se pak přizpůsobily hře soupeřek. I přesto si myslím, že jsme odehrály výborný zápas. Konečně jsme se rozehrály, konečně zase máme zpátky tu starou dobrou partu, a to jak na hřišti tak mimo něj," pochvalovala si zkušená Magdalena Hrachová, která tvrdí muziku především v defenzivních řadách týmu SK Klatovy 1898. "Že bych se hodně v utkání nadřela, to nemůžu říct, jsou mnohem náročnější zápasy. Výborně  jsme tentokrát zavřely střed a soupeřky se přes něj dostávaly k naší bráně jen sporadicky. Takže mě se hrálo velmi dobře," uvedla sedmnáctiletá klatovská fotbalistka, jejíž dres zdobí číslo 16.

Parádní trefou pod břevno z přímého kopu se v utkání proti Blatné prezentovala zkušená fotbalistka Klatov Markéta Rajalová (vpravo), které na snímku své místo na hřišti přenechává spoluhráčce Petře Čubanové.

Magdalena Hrachová ale zároveň podotkla, že i přes spoustu pozitiv byla opět byla patrná  bolístka v podobě neproměňování šancí. "Je to škoda, vypracujeme si haldu šancí, ale neproměníme je v góly. Blatné jsme klidně mohly dát deset gólů. Na tomhle musíme zapracovat," je jasné Magdaleně Hrachové.

Ta v této souvislosti připomněla příští duel, která Klatovanky odehrají opět doma. V sobotu 18. května od 14:30 hodin na hřišti na Rozvoji hostí celek z Prachatic. "Musíme si dát pozor a zase se nepřizpůsobit hře soupeřek. Musíme si hrát svoji hru, vytvářet si šance a ty hlavně proměňovat v góly. Věřím, že se nám to povede," řekla fotbalistka, která tímto zve fanoušky a všechny příznivce na uvedený zápas. "Je to v této sezoně náš poslední zápas doma, tak lidičky přijďte nám zafandit. Potřebujeme vás, pomáháte nám moc skvělou podporou," zve fotbalové příznivce Magdalena Hrachová.

Radost klatovských fotbalistek po vstřeleném gólu.

SK Klatovy 1898 - TJ Blatná 4:0