Související zápas

SK Klatovy 1898
SK Klatovy 1898FK Baník Sokolov 1948
– : –
so 16. 3. 2024 15:00 @ Klatovy, Fortuna Divize A, 18. kolo
41_20240319_213045.jpg

Zaspali jsme začátek druhého poločasu, a to rozhodlo, ohlíží se za prohrou se Sokolovem trenér Klatov Spěváček

Bodově naprázdno vyšli v osmnáctém kole divizní skupiny A fotbalisté SK Klatovy 1898. I když si svěřenci Matěje Spěváčka brousili zuby na nějaký ten bodík, který by jim pomohl vyplavat ze sestupových vod, k bodovému zisku jim nepomohl ani dobrý vstup do prvního jarního domácího utkání. To bylo totiž z jejich strany vše. A špatný úvod druhé půle jejich šance zcela pohřbil. Jediný gól Klatov před téměř dvěma stovkami diváků vstřelil z penalty Martin Janda.

"Vstoupili jsme do utkání dobře, byli jsme odvážní, nebáli jsme se jich, čímž jsme soupeře zřejmě zaskočili. Ujali jsme se vedení proměněnou penaltou. Ta byla nařízena za ruku v pokutovém území, předcházela jí fantastická akce po ose Přibáň - Brož. Brož skvěle centroval a protihráč ve vápně zahrál rukou," popsal začátek utkání trenér SK Klatovy 1898 Matěj Spěváček.

Kouč doufal, že jeho svěřenci jsou schopní tento stav udržet do poločasu. Bohužel se tak nestalo. "Dostali jsme ze standardní situace gól, byť situace šla mnohem lépe vyřešit," konstatoval. 

"Ve druhém poločase jsme se asi zapomněli v šatně, zaspali jsme úvodní dvacetiminutovku, nebyli jsme vůbec aktivní. Sokolov nás potrestal, bohužel my už jsme pak neměli sílu stav zvrátit a navíc jsme v závěru, v nastavení, inkasovali, respektive dali jsme si vlastní gól. Takže bohužel jsme bez získaného bodu," ohlížel se dál za duelem Spěváček.Ten vůbec nechápe, co se stalo, proč jeho tým přišel z poločasové přestávky zpátky na hřiště jako vyměněný."Klíčovým byl špatný vstup do druhého poločasu, Vytvořili jsme si bohužel jen jednu šanci, která ale gólem neskončila. Neudrželi jsme míče, všechno se nám vracelo, nebyli jsme moc agresivní. Sokolov je kvalitní soupeř, a tohle umí potrestat. Bohužel, my potřebujeme mnohem více šancí na gól než soupeř," dodal klatovský trenér.

"Samozřejmě, že každá ztráta bodů moc mrzí. Myslím, že oproti podzimu to s námi měl Sokolov teď těžší, ale bohužel k bodům to nevedlo. Sokolov má kvalitu a zkušenost, a to předvedl i tentokrát. Ale nebylo to tak, že by nás devadesát minut mlel. Ale bohužel toho, co by vedlo k lepšímu výsledku, bylo z naší strany málo," řekl kouč.

"První poločas ještě z naší strany šel, ve druhém jsme nebyli aktivní. Rozhodlo dvacet minut druhé půle. Nedokážu si to vysvětlit, ale nehrajeme po celý zápas, je to věc, se kterou se pereme. Bohužel nenavázali jsme na dobrý vstup do utkání, šli jsme do druhé půle laxně, a to rozhodlo. Musíme hledat pozitiva a od toho se odpíchnout. Být jen negativní nikam nevede, a my musíme bojovat dál," dodal Matěj Spěváček.

SK Klatovy 1898 - FK Baník Sokolov 1:3

Poločas: 1:1.
Branky: 17. Janda z PK - 40. Kýček, 57. Kubinec, 90+2. vlastní (Jan Vaněk).
Rozhodčí: Žurek - Izugrafov, Lepič.
ŽK: 5:1 (58. Ferko, 68. Vacek, 71. Janda, 85. Lukeš, 90+1. Mészáros - 65. Štůla).
Diváci: 189.

Sestava SK Klatovy 1898: Valeš - Ferko, Janda, Mészáros, O. Mareš (61. Král), Prokop, Vacek (74. Jan Vaněk), Holík (83. Lávička), Přibáň, Lukeš, Brož (83. Tomáš Vaněk). Trenér: Matěj Spěváček.