29_20240210_225249.jpg

V nové roli stopera jsem se cítil dobře, uvedl Antonín Presl po přípravném utkání proti Radnicím

Druhé housle ve všech směrech hráli na klatovském hřišti s umělým povrchem fotbalisté TJ Sokol Radnice. Domácí divizní tým si tak v přípravném duelu proti účastníkovi krajského přeboru s chutí zastřílel. Hattrickem se blýskl klatovský Adam Vyčichl. Trenéři Klatov vyzkoušeli na postu stopera zkušeného Antonína Presla a ten v nové roli ve dvojici s kapitánem Milanem Mészárosem obstál.

"Já osobně jsem se v nové roli cítil dobře, v pohodě. Jen mě mrzí ta jedna inkasovaná branka," řekl pětatřicetiletý Antonín Presl. "Celý zápas jsme měli pod kontrolou. Výsledek je jasný, ale se vší úctou k soupeři - vůbec nás neprověřil. Ani v útoku, ani v obraně. Nesmíme si proto myslet, že je vše v pořádku, protože soupeři v divizi jsou na úplně jiné úrovni," uvedl ostřílený fotbalový matador. 

Antonín Presl (uprostřed) vytvořil v přípravném utkání proti Radnicím novou stoperskou dvojici s Milanem Mészárosem (vpravo).

Vytvoření nové stoperské dvojice si pochvaloval asistent trenéra SK Klatovy 1898 Stanislav Vítovec. "Ukázalo se, že je to dobrý tah. Tonda to vzadu na stoperovi odehrál zkušeně, mluvil se spoluhráči, podržel míče a rozdával je," vyzdvihl Vítovec. Podle jeho slov přípravné utkání s TJ Sokol Radnice splnilo svůj účel a představy trenérů. "Kluci si chutí zahráli, zaběhali si. V zápase byl znatelný rozdíl jedné soutěže a myslím, že jsme mohli přidat i daleko víc branek. Ale zase bylo vidět, že jsme se o kus posunuli, hlavně v defenzivě. Samozřejmě, máme pořád na čem pracovat a co zlepšovat," ohlédl se za utkáním asistent trenéra. 

SK Klatovy 1898 - TJ Sokol Radnice 7:1
Poločas: 2:1.
Branky Klatov:
Adam Vyčichl 3, Jan Kortán 2, Tomáš Vaněk, Milan Mészáros.

Související odkazy