26_20240114_232736.jpg

Utkání s Robstavem splnilo svůj účel, řekl po prvním přípravném duelu trenér divizních Klatov

Svěřenci klatovského lodivoda Matěje Spěváčka sice první přátelský zápas v rámci zimní přípravy na mistrovské jaro s třetiligovým přeštickým Robstavem prohráli 1:4, ale za svůj výkon se rozhodně nemusí stydět. O jediný gól Klatov se postaral jedenadvacetiletý Luboš Král, který je ve městě pod Černou věží na zkoušce ze Sušice. První duel v dresu Klatov odehrál zkušený Tadeáš Přibáň.

Vstřelený gól mi udělal velkou radost, vůbec jsem nečekal, že by se mi mohlo podařit skórovat. Je to pro mě krásný zážitek, výborná zkušenost a dobrá příležitost, za kterou jsem vděčný," uvedl ke své premiérové trefě v dresu Klatov mladý fotbalista Luboš Král. „V Klatovech se cítím opravdu dobře, byť zápas v Přešticích mi potvrdil, že ještě musím na spoustě věcech zapracovat a zvyknout si na vyšší tempo a kvalitu hry," podotkl Král.

Přestože fotbalisté Klatov odcházeli z přeštického hřiště s umělou trávou v roli poražených, poraženecká nálada v jejich táboře rozhodně nepanovala.

 „Utkáním proti přeštickému Robstavu jsme ukončili první blok zimní přípravy. Utkali jsme s velmi kvalitním soupeřem, který je běhavý a silový, a zcela zaslouženě vyhrál. Pro nás to bylo především běžecky dost náročné utkání, po delší pauze bylo v zápase vidět hodně nedostatků, hlavně v nahrávkách, ale my máme dost času na to, aby jsme vše vypilovali. Jsem rád, že se nikdo v prvním přípravném duelu nezranil. Zápas v Přešticích splnil to, co jsme od něj očekávali, a to i když jsme prohráli," řekl trenér divizních mužů SK Klatovy 1898 Matěj Spěváček. Ten byl nadšený ze zapojení dorostenců do zápasu. "Vyzkoušeli jsme tři kluky z dorostu, poprvé hráli Tadeáš Přibáň a Luboš Král, který u nás v přípravě na zkoušce ze Sušice," dodal kouč.