Související zápas

SK Klatovy 1898
SK Klatovy 1898FK Tatran Prachatice z.s.
6:0
so 18. 5. 2024 14:30 @ Klatovy, Divize C ženy Čechy, 13. kolo
64_20240524_150244.jpg

Univerzálka Marie Hofmeisterová vstřelila nejrychlejší gól sezony. Trefila se už v devatenácté vteřině hry

/FOTOGALERIE/ Roli favoritek v utkání třináctého kola céčkové divizní skupiny s přehledem potvrdily divizní fotbalistky SK Klatovy 1898, když porazily tým z Prachatic. Nadílka ovšem mohla být mnohem větší než jen šestigólová, to by ale kanonýrky z města pod Černou věží musely proměňovat všechny vypracované šance. Klatovské fotbalistky výhrou nad Prachaticemi zkompletovaly vítězný zápasový hattrick před domácím publikem. Ve třech zápasech doma nastřílely třináct gólů a ani jednou neinkasovaly. A posunuly se na čtvrté místo osmičlenné tabulky.

Brankářka Klatov Renata Klembarová ani jednou míč ze své sítě nelovila v právě poslední vítězném tažení proti Prachaticím, takže se může pyšnit vychytanou nulou. Ovšem na balon si mockrát při zápase nesáhla. To naopak její spoluhráčka a jindy také strážkyně tří tyčí, která tentokrát brankářské rukavice nechala doma a posílila útočné řady, Marie Hofmeisterová měla velmi často míč na svých kopačkách. A že se jí proti Prachaticím daří, ukázala už na podzim, kdy se na jejich hřišti blýskla hattrickem. Tentokrát vstřelila góly dva, ale ten první byl nejrychlejším gólem klatovských fotbalistek, a možná i v celé divizní skupině C, v soutěžním ročníku 2023/2024. Marie Hofmeisterová parádně zavěsila už v devatenácté vteřině hry. 

Šťastná autorka dvou gólů, univerzálka Marie Hofmeisterová.

Dvakrát se do černého trefila také zkušená Markéta Rajalová, která byla ráda, že všechny hráčky, hlavně v prvním poločase utkání, plnily, co měly, a tak tým Klatov potvrdil roli favorita.. "Ano, ale tato pozice není vůbec jednoduchá, spíše svazující. Od začátku zápasu jsme plnily to, co jsme si řekly v kabině, že na soupeře vletíme a vstřelíme rychlé góly, abychom poté mohly klidněji hrát a to se nám podařilo jako v posledních třech zápasech. Druhá půle už od nás byla slabší, jelikož jsme se přizpůsobily hře soupeře," uvedla fotbalová univerzálka Markéta Rajalová. 

Hlavně druhý její gól byl opravdovou lahůdkou. Po rohu Julie Chobotové nedala gólmance soupeřek šanci. "Nešlo o nacvičený signál, ale s Julčou při těchto standardních situacích o sobě víme a tentokrát se to povedlo proměnit," konstatovala.

První gól Markéta Rajalová dala z penalty, kterou sudí nařídil poté, co si právě na ni samotnou nedovoleně vyšlápla jedna z prachatických hráček. "Není to úplně moje parketa, ale tentokrát jsem si opravdu věřila. Od začátku jsem věděla kam penaltu kopnu, a jak se říká, penalta se dá jen špatně kopnout, Což se mi naštěstí nestalo," podotkla k nekompromisně proměněnému pokutovému kopu jedenatřicetiletá fotbalistka Klatov.

Ta znovu připomněla, že výkon týmu byl dobrý, byť soupeřky Klatovankám příliš cestu k vítězství neztěžovaly. "Plnily jsme to, co jsme si řekly a z toho jsme celý první poločas těžily. V druhém poločase jsme se přizpůsobily hře soupeře a hrály jsme příliš přes střed hřiště, který byl soupeřkami moc zahuštěný. Proto se nám již potom nepodařilo vstřelit více branek," řekla Markéta Rajalová, která je velmi spokojená ze splnění role favorita a zisku plného počtu bodů. "A musím vyzdvihnout i týmový výkon.," dodala.

Do listiny se zapsala také Veronika Maňasová (v červeném dresu).

Mistrovskou premiéru v týmu žen Klatov si odbyla patnáctiletá Nikola Marková. "Když jsem se dozvěděla, že jsem nominována na zápas, byla jsem neskutečně šťastná. Ale zároveň dost nervózní. Když jsem šla na hřiště, tak jsme měla malou trému, ale jakmile jsem se rozběhla, na trému i nervozitu jsem zapomněla, spadlo to všechno ze mě. Hrálo se mi dobře," přiznala patnáctiletá fotbalistka, která ještě nedávno hrála hokej, ale nyní se plně věnuje fotbalu. I když šla na hřiště až v samotném závěru utkání, dostala se ke střele, té ovšem chyběla přesnost. "

To mě štve, že jsem nevystřelila lépe, že jsem netrefila bránu. Míč se mi trošku svezl po kopačce," vysvětlila Nikola Marková. "Ale jsem šťastná, že jsem dostala šanci. Bylo parádní být u výhry, zažít děkovačku a vítězný pokřik," řekla šťastná mladičká fotbalistka.

Parádní trefou se prezentovala Petra Čubanová (číslo 12), která se na snímku raduje z gólu se svými spoluhráčkami.

Klatovské fotbalistky v posledních třech doma odehraných zápasech pokaždé plně bodovaly a při zaváhání Hradiště v Blatné se dostaly na čtvrté místo tabulky. V poslední duel sezony, ke kterému Klatovanky v neděli 26. května zajíždí do Hradiště u Písku, bude právě soubojem o čtvrté místo. Byť je jim jasné, že to nebude nic jednoduchého, porvou se o co nejlepší výsledek. Chtějí čtvrtou pozici uhájit. 

"Prohra Hradiště v Blatné byla pro mě velice překvapivá, jelikož Hradiště vždy figurovalo na vyšších příčkách tabulky. Ale podle výsledků se tomuto týmu teď na jaře příliš nedaří, Proto bychom chtěly soupeřky také zaskočit a získat body z posledního zápasu sezony a zůstat na čtvrtém místě tabulky. Uvidíme zda se nám to podaří. Uděláme pro to všechno," uvedla  Markéta Rajalová.

SK Klatovy 1898 - FK Tatran Prachatice 6:0

Poločas: 5:0.
Branky: 1. a 48. Marie Hofmeisterová; 20. z PK a 38. Markéta Rajalová; 4. Veronika Maňasová; 15. Petra Čubanová.
Rozhodčí: Ludovít Molnár.
ŽK: 0:0.
Diváků: 80.

Sestava SK Klatovy 1898: Renata Klembarová – Monika Farná, Veronika Maňasová, Marcela Voráčová, Kateřina Petrželková (C), Markéta Rajalová, Julie Chobotová, Petra Čubanová, Daniela Mazancová, Adéla Veringerová, Marie Hofmeisterová; střídající: Veronika Kaslová, Kristýna Lucáková, Zuzana Mautnerová, Nikola Marková. Trenér: Jiří Pytel.

Sestava FK Tatran Prachatice: Adéla Pufferová - Petra Bělecká, Pavla Sýkorová, Aneta Šímová, Terezie Vaňatová, Andrea Suková, Zuzana Benešová, Karolína Lavičková (C), Věra Lukeschová, Natálie Šalounová, Eva Makarová; střídající: Elizabeth Furbacherová, Daniela Nováková, Pavlína Jedličková, Kristýna Kovandová. Trenér: Jan Hálek.