42_20240319_223232.jpg

U klatovského A týmu končí trenéři Spěváček a Vítovec

Divizní mužstvo povede Martin Janda, který ještě před několika dny skóroval v dresu Klatov v utkání proti Sokolovu. Tento dvaatřicetiletý zkušený obránce ale pověsí kopačky na hřebík a chopí se trenérské taktovky.


Po vzájemné dohodě s vedením klubu končí u divizního týmu mužů SK Klatovy 1898 hlavní trenér Matěj Spěváček a  asistent trenéra Stanislav Vítovec (oba trenéři jsou na snímku z utkání proti Sokolovu). 

Novým hlavním trenérem byl jmenován dvaatřicetiletý Martin Janda, před několika dny ještě obránce divizního týmu mužů. Tento fotbalista se ale nyní bude plně věnovat trenérské práci. 

Novým trenér divizních mužů SK Klatovy je dvaatřicetiletý Martin Janda.

"Trenérům Matěji Spěváčkovi i Stanislavu Vítovcovi patří poděkování za odvedené služby. V současné chvíli jsme cítili, že je třeba přistoupit ke změně a dodat mužstvu impuls,“  řekl místopředseda SK Klatovy 1898 Jiří Vondra.

Trenér Matěj Spěváček působil v roli hlavního trenéra divizních fotbalistů Klatov od června 2023. Loni ve svých devětadvaceti letech se stal nejmladším koučem áčka v historii SK Klatovy 1898, jednoho z nejstarších českých fotbalových klubů, a druhým nejmladším trenérem v divizní skupině A. Před angažmá v Klatovech vedl účastníka krajského přeboru, Slavoj Mýto.

Stanislav Vítovec se role asistenta klatovského trenéra chopil v červenci 2023, kdy se vrátil domů do Klatov po ukončení svého působení u divizní rezervy domažlické Jiskry.