30_20240211_003537.jpg

Starší divizní žáci si zpestřili zimní přípravu krajským futsalem

Dvě žhavá želízka měl SK Klatovy 1898 ve futsalovém přeboru Plzeňského kraje starších žáků. A v nabité konkurenci se divizní týmy z města pod Černou věží rozhodně neztratily. Ve dvanáctičlenné tabulce klatovští fotbalisté U15 obsadili páté místo a jejich mladší kluboví parťáci U14 (na snímku) skončili šestí. O vlásek jim unikl postup do republikového finále.

Oba klatovské týmy zanechaly v soutěži výraznou stopu, a to především díky kolektivním výkonům. Z patnácti odehraných zápasů jich osm vyhrály, třikrát remizovaly a čtyři duely prohrály. Hráči U15 nastříleli celkem 62 gólů a 33 jich inkasovali. Tým U14 vstřelil 29 branek a 34 jich dostal. Oba týmy nasbíraly po 27 bodech.  Stejný počet měl i čtvrtý Tachov, a právě ten se radoval z postupu do republikového finále.

Nejlepším střelcem Klatov U15: Marek Hošek (celkově v přeboru 11. místo) - 9 branek.
Barvy Klatov hájili: Marek Hošek, Martin Šíma, Jan Kalaš, Daniel Trojánek, Jan Ticháček, Tomáš Král,  Petr Slováček, Martin Němec, Matyáš Borský, Jan Kroupar, Dominik Zsiga, Tomáš Duchek, Vojtěch Tomášek.

Nejlepším střelcem Klatov U14: Le Duc Dung Nguyen (celkově v přeboru 17. místo) - 8 branek.
Barvy Klatov hájili:
 Le Duc Dung Nguyen, Ondřej Smolík, František Brabec, Pavel Řežábek, Pavel Nguyen, Jáchym Mareš, Tomáš Janda, Miloš Kroulík, Vojtěch Pressl, Šimon Vavreček, Lukáš Beneš, Petr Hajnovič. Petr Šlehofer.