Související zápas

SK Klatovy 1898
SK Klatovy 1898SK PETŘÍN PLZEŇ
– : –
so 30. 3. 2024 16:30 @ Klatovy, Fortuna Divize A, 20. kolo
47_20240402_011755.jpg

Překvapení se nekonalo. Z Klatov si všechny divizní body odvezl favorizovaný Petřín

Přestože klatovští fotbalisté v utkání dvacátého kola divizní skupiny A bojovali a favorizovaný plzeňský Petřín potrápili, ve svém druhém letošním domácím vystoupení na body nedosáhli. V průběžné tabulce Klatované klesly na předposlední, patnácté místo.

„Nechci říkat, že zápas byl remízový. Hraje se na góly, a i když jsme se soupeřem drželi krok, tak Petřín dal prostě o dva góly více a vyhrál," konstatoval po velikonočním utkání trenér SK Klatovy 1898 Martin Janda.
Podle mladého klatovského kouče vývoj zápasu a jeho konečný výsledek výrazné ovlivnil první gól v síti Klatov ⁠ „Asi i demonstroval v jaké situaci se momentálně nacházíme. V 15. minutě při odkopu ve vápně se zranil náš kapitán Milan Mészáros a petřínský Vodrážka se ocitl úplně sám ve vápně. Bohužel proměnil a hosté šli do vedení. Druhá branka padla ke konci zápasu. Balón přistál hostujícímu Tětkovi na noze a ten to zase náramně trefili z první pod břevno. Možná to byly jediné dvě šance Petřína. Ten je ale proměnil, vyhrál a proto je také tam, kde je," popsal Martin Janda.
„Je to paradox, ale i přes prohru jsem na kluky hrdý. Před utkáním jsem jim řekl, že je pro ně Petřín jako lídr soutěže, ten nejlepší možný soupeř, jak ukázat lidem, že se nevzdáváme. Byli jsme kompaktní, bojovali jeden za druhého. Všech jedenáct lidí a další, kteří byli připraveni, drželi po hromadě. Samozřejmě každý, kdo bude chtít si vždycky nějakou chybu najde, ale to, s čím jsme do zápasu šli, to kluci plnili. Jen mi mrzí, že nebyli odměněni výsledkem ani vstřeleným gólem. Smeknout musím i před fanoušky, kterých přišlo opravdu hodně. Kluci to cítili a na hřišti odevzdali maximum hlavně pro ně," řekl kouč.
Martina Jandu mrzí, že jeho svěřenci lépe nedotáhli některé akce: „Měli jsme tam slušné brejkové situace, ale ne vždy bylo jejich řešení správné. Musíme zapracovat také na kondici, bohužel to není zrovna věc, na které bychom mohli nyní stavět." 
Klatovský trenér musel při utkání proti lídrovi z plzeňského Petřína i trochu improvizovat v sestavě. „Jak už jsem říkal, na začátku utkání se zranil při odkopu Mesi (Milan Mészáros). Poranil sval a musel odstoupit. Bohužel jsme při tom ještě inkasovali. Nahradil ho Martin Lávička a odvedl výbornou práci na postu, na který není moc zvyklý. Už při rozcvičce se nám zranil Luboš Král, který měl hrát v základu, takže se nám to trošku sesypalo. Tím si nechci stěžovat, beru to jako součást fotbalu, ale asi to vystihuje současnou situaci. My tyhle překážky ale musíme překonat a jít se vztyčenou hlavou dál," upřesnil Martin Janda.

SK Klatovy 1898 - SK Petřín Plzeň 0:2

Poločas: 0:1.
Branky: 15. J. Vodrážka, 89. Tětek.
Rozhodčí: Babka - Lepič, Cigáň.
ŽK: 1:3 (31. Prokop - 55. J. Vodrážka, 85. Nový, 90+2. Flachs).
Diváci: 333.

Sestava SK Klatovy 1898: Valeš - Presl, Ferko (64. J. Vaněk), Kortán, Mészáros (16. Lávička), Prokop (69. O. Mareš), Vacek, Holík, Přibáň, Lukeš, Brož. Trenér: Martin Janda.
Sestava SK Petřín Plzeň:
Suchý - Bednář (79. Hájek, 90+2. Heller), Vohrna (79. Tětek), Klich, Kohout, Maxa (79. Vanc), J. Vodrážka (66. Treml), Mudra, Nový, Lisý, Flachs. Trenér: Radek Vodrážka.