73_20240625_010509.jpg

Oldřich Friš oslavil významné životní jubileum

Nádherných devadesáti let se dožil Oldřich Friš, jeden z nejvýraznějších fotbalistů a dlouholetý funkcionář a kronikář SK Klatovy 1898. Jubilantovi za celý klub při posledním divizním utkání mužů k významnému životnímu jubileu pogratulovali Václav Kopřiva a členové výkonného výboru klubu Josef Dlesk a Jan Herman. Oldřichu Frišovi popřáli i fotbalisté (na úvodním snímku mu gratuluje kapitán Klatov Milan Meszáros) a od publika oslavenec sklidil velký potlesk.


Významné životní jubileum - devadesáté narozeniny - oslavil 18. května Oldřich Friš. Jubilant patří k nejvýraznějším fotbalistům v historii SK Klatovy 1898. 

Oldřich Friš nastoupil v padesátých letech k výkonu základní vojenské služby a hned se zapojil do fotbalového dění v klatovském klubu Se spoluhráči jako byli: Knödl, Beránek, Kokeš, Mach a další, hráli úspěšně tehdejší divizní soutěž.

Po ukončení aktivní hráčské činnosti se Oldřich Friš zapojil do trenérské a následně i funkcionářské práce. A nefunkcionařil jen v klatovském klubu, ale také v Okresním fotbalovém svazu. Oslavenec byl nadšeným kronikářem SK Klatovy 1898 a tuto činnost ukončil teprve nedávno.

"Děkujeme Oldřichu Frišovi za jeho práci  a za vše, co pro náš klub udělal. Přejeme mu vše nejlepší a ještě hodně, hodně zdraví. Oldo děkujeme," poděkoval a popřál jubilantovi za celý klub člen výkonného výboru SK Klatovy 1898 Josef Dlesk.

Oldřich Friš oslavil významné životní jubileum. Foto: Martin Friš
Oldřich Friš přijímá gratulaci od trenéra a fotbalisty Martina Jandy. Foto: Martin Friš
Oldřichu Frišovi popřál také Jan Herman a předal mu dárkový koš. Foto: Martin Friš
Mezi gratulanty byl také Václav Kopřiva. Foto: Martin Friš
Za celý klub popřál Oldřichu Frišovi člen výkonného výboru Josef Dlesk. Foto: Martin Friš