FOTOGALERIE/ Fotbalistky SK Klatovy 1898 vstoupily do jarních bojů ve 4. lize žen skupiny C vítězně. Na domácím hřišti v dočasném azylu v Ježovech porazily AC Buk 5:1 a odčinily podzimní prohru z Buku. Hned od úvodní minuty diktovaly tempo hry, skóre otevřela Nikola Hanzlíková a o vítězství se ve spolupráci se svými spolubojovnicemi postaraly také kapitánka Jana Beštová, Monika Farná a Marie Hofmeisterová. Klatovy si tak připsaly první tři body jarní části sezony a ukázaly, že budou silným soupeřem pro všechny týmy.
Fotbalisté SK Klatovy 1898 zvládli druhé jarní mistrovské utkání na jedničku. Na umělce v Horní Bříze jednoznačně porazili Kralovice, které jsou na chvostu tabulky 6. ligy mužů Plzeňského kraje, když od prvních minut potvrzovali roli favorita. O vítězství Klatovy rozhodly už v prvním poločase, ve kterém soupeř navíc přišel o vyloučeného hráče.
Klatovské fotbalistky mají za sebou povedenou podzimní část sezony ve 4. lize skupiny C. Po osmi zápasech drží bronzovou příčku a mohou se pochlubit také nejpevnější obranou v soutěži. Po zimní přípravě, během níž tým absolvoval jak herní, tak posilovací tréninky a třídenní soustředění, jsou holky připravené na nadcházející mistrovské zápasy. Hlavní trenérka Markéta Rajalová hodnotí sehranost týmu, stabilitu kádru i bojovného ducha hráček a věří, že na jaře mohou Klatovy překvapit své soupeřky a posunout se ještě výš v tabulce.
Premiéru mezi třemi tyčemi SK Klatovy 1898 při mistrovském utkání měl v duelu 6. ligy mužů Plzeňského kraje gólman David Jankovič (na snímku Jindřicha Schovance), a hned zažil pořádnou zkoušku. Klatovy vedly nad Stříbrem 1:0, jenže dva rychlé góly soupeře ve druhé půli je zabrzdily. Dvacetiletý brankář popsal klíčové okamžiky í proč nakonec musel lovit míč ze své sítě. I přes dramatický vývoj, obavy o výsledek, přiznal, že je rád za bod, i když takové paběrkování ho štve. A je mu jasné, že je to málo.
čt 26. 12. 2024 - Chmelová Yvetta
Modří a Červení se opět utkají O silvestrovský pohárek Václava Kopřivy a podpoří dětské oddělení Klatovské nemocnice
Klatovské hřiště s umělou trávou bude poslední den letošního roku dějištěm už čtvrtého ročníku fotbalového klání mezi Modrými a Červenými O silvestrovský pohárek Václava Kopřivy. Aktéři akce se postarají nejen o skvělou zábavu, ale zároveň přispějí na dobrou věc. Podpořit dětské oddělení Klatovské nemocnice můžete ale i vy. A navíc se můžete už teď zapojit do aukce o podepsaný ligový dres odchovance klatovské kopané, který je v současnosti hráčem FC Viktoria Plzeň, Alexandra Sojky.
Silvestr se nezadržitelně blíží a s ním i tradiční klání mezi fotbalovými týmy modrých a červených na klatovské umělé trávě. Tato akce, nazvaná O silvestrovský pohárek Václava Kopřivy, je nejen zábavnou událostí, ale také příležitostí pomoci dětskému oddělení Klatovské nemocnice.
Pokud chcete přispět, stačí přijít v úterý 31. prosince od 13:00 hodin na umělou trávu a přispět dobrovolným vstupným. Každá koruna se počítá.
Ale to není vše! Máme pro vás ještě jednu skvělou příležitost. Můžete se totiž zapojit do aukce o hraný, podepsaný, ligový dres klatovského odchovance Alexandra Sojky. Tento talentovaný fotbalista nyní hájí barvy FC Viktoria Plzeň. Aukce začíná právě dnes, v pátek 27. prosince 2024, a vyvolávací cena je symbolických 500 korun.
Pokud chcete přihazovat, stačí napsat svou nabídku do komentářů pod příspěvkem na Instagramu nebo na Facebooku SK Klatovy 1898. Aukce končí v pondělí 30. prosince ve 20:24 hodin, a vítěz bude vyhlášen při silvestrovském zápase, kde mu dres osobně předá Alexandr Sojka. Pokud nebudete moci přijít osobně, dres vám bude zaslán.
"Těší nás, že se akce O silvestrovský pohárek Václava Kopřivy koná už počtvrté v řadě. Každý rok se nám podaří přilákat stále více lidí, kteří se rádi zapojí do této zábavné a dobročinné akce," říká Michal Lukeš, který akci před lety vymyslel a je každoročně jejím hlavním organizátorem. Ten zároveň prozradil jména lodivodů obou týmů silvestrovského klání. "Jsou to páni trenéři Luboš Vašica a Jiří Toman starší," uvedl Lukeš s tím, že jména samotných aktérů zápasů bude odtajňovat postupně.
Srdečně zveme celou veřejnost, ať už jste fanoušci fotbalu, rodiny s dětmi nebo prostě jen lidé, kteří chtějí strávit příjemné dopoledne v přátelské atmosféře. Přijďte podpořit týmy Modrých a Červených, užít si fotbalové klání a zároveň udělat něco dobrého ve prospěch dětského oddělení Klatovské nemocnice.
Takže neváhejte a přijďte v úterý 31. prosince ve 13:00 hodin na klatovskou umělou trávu. Těšíme se na vás!