SK Klatovy 1898
SK Klatovy 1898TJ Spartak Kaplice
3:0
st 8. 5. 2024 15:00 @ Klatovy/tráva, Divize C ženy Čechy, 8. kolo

Konečně jsme vyhrály, radovala se po vítězství nad Kaplicí klatovská Veronika Maňasová, která vstřelila svůj první divizní gól

/FOTOGALERIE/ Po třízápasovém bodovém půstu se fotbalistky SK Klatovy 1898 konečně radovaly, když v dohrávce osmého kola divizní skupiny C porazily Kaplici. Klatovské publikum vidělo tři góly, všechny do sítě hostujícího týmu, i když skórovaly jen dvě hráčky Klatov, protože jeden si dala Kaplice sama. Klatovská Julie Chobotová proměnila penaltu a parádní premiérový divizní gól vstřelila mladičká Veronika Maňasová (na snímku v červeném dresu).

Po úvodním oťukávání zahrozily domácí fotbalistky, ale Petra Čubanová po přihrávce od Marcely Voráčové těsné minula. Ve 29. minutě o sobě dala vědět malá velká klatovská bojovnice Kristýna Lucáková, které úprk k bráně ve velkém vápně překazila gólmanka Kaplice Simona Poutníková nedovoleným zákrokem. Hlavní sudí Jan Kečkeš nařídil penaltu. Míč si na značku pokutového kopu postavila Julie Chobotová a nemýlila se. Klatovy vedly 1:0. O minutu později z těžkého úhlu pálila klatovská Petra Čubanová, ale jen orazítkovala břevno. Poté se k míči dostala Veronika Maňasová, která prokázala bojovnost i pohotovost a zvýšila vedení Klatov na 2:0. Tento stav vydržel do poločasové přestávky.

Julie Chobotová (vpravo) otevřela skóre zápasu ve 29. minutě proměněnou penaltou.

Po změně stran mohla navýšit vedení Klatov Julie Chobotová, která byla znovu exekutorkou pokutového kopu nařízeného za hru rukou. Ale tentokrát neuspěla, těsně minula. Ovšem v 67. minutě se rozvlnila síť kaplické svatyně potřetí. Ale byť dávaly soupeřkám hodně zabrat klatovské Julie Chobotová a Kristýna Lucáková, autorkami gólu nebyly. O ten se postarala kaplická Natálie Krátká, které se v tísni nepovedlo podle představ uklidit míč do bezpečí. Uklidila jej do vlastní sítě. V 68. minutě bylo trošku horko před klatovskou bránou, ale zkušená defenziva v čele s Hanou Hájkovou ve spolupráci s gólmankou Jitkou Löffelmannová nebezpečí zažehnala. Dvacet minut před koncem utkání parádním centrem našla domácí Marcela Voráčová Petru Čubanovou, ale její pokus neměl dostatečnou razanci, aby se dostal za záda gólmanky Kaplice. Skóre se už nezměnilo a Klatovanky tak mohly slavit první letošní divizní výhru.

Klatovská Veronika Kaslová (číslo 11) bojuje o míč s kaplickou Zuzanou Fučíkovou (vlevo).

"Konečně. Konečně jsme vyhrály, což je super. Hrály jsme s chutí, nevypouštěly jsme souboje a zaslouženě jsme zvítězily. Jsem šťastná, že se nám to povedlo," řekla po utkání patnáctiletá fotbalistka SK Klatovy 1898 Veronika Maňasová. Ta pomohla k výhře svého týmu parádní trefou. Ve 31. minutě zvýšila vedení na 2:0. "Jak už jsem řekla, jsem šťastná. Dala jsem první gól za ženy a vyhrály jsme. A to všechno, když přišla na zápas mamka, která tohle všechno viděla. Za mě je to prostě čistá fantázia," radovala se střelkyně, které je jasné, že jí premiérová trefa bude něco stát. "To k tomu prostě patří, za tohle ráda přispěji do týmové kasičky," culila se fotbalistka.

"Škoda jen, že se mi nepodařilo přidat další gól. Měla jsem velkou šanci, ale bohužel, promarnila jsem ji. Byla jsem v souboji pomalejší než soupeřka, tak jsem pod tlakem vystřelila, ale gólmanka mi to chytila, škoda," mrzelo trošku odchovankyni strážovského fotbalu Veroniku Maňasovou. Ta si teď přeje, aby se celému týmu povedlo navázat na dobrý výkon a dál se nést na vítězné vlně. "Hrajeme ještě další dva zápasy doma, chceme se před fanoušky blýsknout a doma prostě hodláme vše vyhrát," dodala odhodlaně hráčka, jejíž dres zdobí číslo 4.

Radující se klatovské fotbalistky (druhá zleva je Veronika Maňasová).

SK Klatovy 1898 - TJ Spartak Kaplice 3:0

Poločas: 2:0.
Branky: 29. Julie Chobotová z PK; 31. Veronika Maňasová; 67. vlastní (Natálie Krátká).
Rozhodčí: Jan Kečkeš - Jan Mazán, Michaela Müllerová.
ŽK: 1:0 /70. Jiří Pytel/.
Diváků: 100.

Sestava SK Klatovy 1898: Jitka Löffelmannová - Hana Hájková (C), Magdalena Hrachová, Monika Farná, Marcela Voráčová, Petra Čubanová, Markéta Rajalová, Veronika Maňasová, Julie Chobotová, Marie Hofmeisterová, Kristýna Lucáková; střídající: Eva Kováříková, Kateřina Petrželková, Adéla Veringerová, Natálie Pešlová, Daniela Mazancová, Veronika Kaslová Zuzana Mautnerová. Trenér: Jiří Pytel.

Sestava TJ Spartak Kaplice: Simona Poutníková - Sára Bandyová, Petra Suchanová, Zuzana Fučíková, Pavla Petříková, Simona Čaňková, Tereza Vávrová (C), Renata Straková, Kateřina Jedličková, Monika Pálková, Martina Chvalová; střídající: Natálie Krátká, Tereza Pártlová, Antonie Nejedlá. Trenér: Filip Hejna.