Klatovy v důležitém utkání proti Lhotě doplatily na neproměňování šancí a nakonec odešly poraženy. Ačkoli byly kombinačně lepším týmem, soupeř trestal jejich chyby a využil standardní situace. Trenér Luboš Vašica neskrýval zklamání: „Zápas jsme si prohráli sami. Pokud nebudeme dávat góly, nemůžeme pomýšlet na dobré výsledky." Jediný gól Klatov vstřelil David Berka.
Fotbalisté Klatov načnou svou jarní mistrovskou válku - záchranu v 5. Plzeňské krajské fotbalové lize - zápasem na chlumčanské umělce proti rivalovi ze Lhoty. A protože tento soupeř je zároveň sousedem Klatov v průběžné tabulce, hrát se bude o šest bodů. A navíc, Klatované mají Lhotě co oplácet, na podzim s ní prohráli. Dá se proto předpokládat pořádná fotbalová bitva. Pikantní bude duel pro dnes již klatovského útočníka Tomáše Křena, který ještě na podzim hájil barvy Lhoty. Máme cíl, máme jasný plán a nesmíme zapomínat na pokoru, říká trenér Luboš Vašica
O překvapení na úkor fotbalistů SK Klatovy 1898 se v prvním kole Poháru Plzeňského krajského fotbalového svazu (PKFS) postaral tým TJ Dobřany. A stačila jim k tomu jediná přesná trefa. Tým 6. Plzeňské krajské fotbalové ligy tak z dalších pohárových bojů vyřadil mužstvo z 5. Plzeňské Krajské fotbalové ligy.
Fotbalisté SK Klatovy 1898 předvedli v posledním přípravném utkání na mistrovské jaro v 5. Plzeňském krajské fotbalové lize neuvěřitelný obrat. V duelu proti plzeňské Košutce, která kope 6. Plzeňskou krajskou fotbalovou ligu, po nepovedeném prvním poločase, kdy prohrávali 0:2, dokázali ve druhé půli zabrat a třemi góly nepříznivý stav zvrátili a připsali si cenné vítězství. Trenér Luboš Vašica ocenil nejen výsledek, ale především sílu kolektivu a charakter týmu.
út 27. 8. 2024 - Chmelová Yvetta
Kluci si úspěch zasloužili, potřebovali ho už jako sůl. Byli šťastní a já jsem na ně pyšný, řekl po vítězství v Nýrsku trenér Luboš Vašica
Mladý tým Klatov vybojoval premiérové krajské vítězství. V derby třetího kola 5. Plzeňské krajské fotbalové ligy před velice pěknou diváckou návštěvou na hřišti v Nýrsku o body obral domácí Okulu. Aktuálně je SK Klatovy 1898 na jedenáctém místě šestnáctičlenné tabulky.
"Důkladně jsme se na soupeře připravili. Změnili jsme rozestavení, šli jsme do tří vzadu. Měli jsme na to jeden trénink, aby jsme si systém vyzkoušeli. Povedlo se a vyplatilo se. Soupeř s tím měl evidentně problém, a v první půli nevěděl, jak se s tím popasovat. Dali jsme dva rychlé a pěkné góly - kluci bojovali. Bohužel, na konci prvního poločasu jsme ze standardky inkasovali. Nýrsko snížilo na rozdíl jednoho gólu a zápas zdramatizovalo," uvedl trenér SK Klatovy 1898 Luboš Vašica.
Ten pak o poločasové přestávce kluky nabádal k vysokému napadání, dokud budou mít sílu. A oni vše plnili. "A to se nám vyplatilo, zvýšili jsme po pěkné akci náskok na rozdíl dvou branek. Pak ale klukům došly síly. Posledních dvacet minut utkání jsme hráli už jen z hlubokého bloku - kluci opravdu už nemohli, mnohé chytaly křeče. A já měl na lavičce jen dva hráče na střídání," ohlédl se za druhém poločasem utkání v Nýrsku Vašica.
Na klatovském trenérovi byla vidět radost ze zisku tří bodů, měl radost hlavně kvůli svým klukům. "Jsem moc rád, že jsme to nějak dokopali, že jsme duel dotáhli do vítězného konce. Kluci si to za tu obrovskou bojovnost zasloužili, a patří jim za to dík. Zápas rozhodla nesmírná bojovnost našich kluků," chválil Luboš Vašica, podle kterého jeho svěřenci takový úspěch už potřebovali jako sůl. "Pomůže jim to hlavně psychicky," podotkl kouč a dodal: "V Nýrsku na utkání byla velmi pěkná divácká návštěva. Naši kluci byli nesmírně šťastní a já jsem na ně pyšný."
Na klatovských mladících je podle zkušeného lodivoda vidět zlepšování, progres a neúnavná chuť a obrovská bojovnost. "Ale tohle tempo, kdy většina z nich hraje ještě zápasy ve své kategorii dorostu, nemůžou vydržet. A my jsme teprve na začátku sezony, a přijdou mnohem náročnější zápasy a mnohem těžší soupeři," obává se Vašica.
FK Okula Nýrsko - SK Klatovy 1898 2:3
Poločas: 1:2. Branky: 44. Imrich Varga; 90. Jiří Taušek - 20. Jan Šťastný; 36. Tomáš Vaněk+ 52. Adam Hošek. ŽK: 2:5 (90+1. Petr Janovský; 90+2. Martin Bastl - 33. Adam Hošek; 38. Jaroslav Bošek; 61. Adam Kamír; 78. Lukáš Korpa; 90. Jiří Hájek). ČK: 0:0. Rozhodčí: Vojtěch Měřička - Zdeněk Lapák, Tadeáš Pastyřík. Diváci: 250.
Sestava FK Okula Nýrsko: Matyáš Kotlan - Jakub Pavlík, Šimon Švec, Tomáš Vágner, Imrich Varga, Dominik Vávra, Jan Čanecký, Robin Dvořák (68. Michal Hvězda), Martin Bastl (C), Martin Trumpeš (56. Karel Kalivoda), Petr Janovský (56. Jiří Taušek). Trenér: Petr Výtisk.
Sestava SK Klatovy 1898: Jiří Hájek - Matěj Novosád (77. Lukáš Korpa), Adam Kamír, David Berka, Václav Šteffl, Zdeněk Cibulka, Tomáš Vaněk (C), Adam Hošek, Jakub Pretzelmayer (83. Marek Lukeš), Jan Šťastný, Jaroslav Bošek. Trenér: Luboš Vašica.