Související zápas

SK Klatovy 1898
SK Klatovy 1898SK Hořovice
1:1
so 13. 4. 2024 16:30 @ Klatovy, Fortuna Divize A, 22. kolo
49_20240415_141426.jpg

Kluci předvedli fantastický výkon, jak individuální, tak týmový. Proto s bodem spokojeni být nemůžeme, uvedl po remíze s Hořovicemi kouč Martin Janda

Bod ukořistili fotbalisté Klatov před domácím publikem v utkání dvaadvacátého kola divizní skupiny A proti favoritovi z Hořovic. Před utkáním by bod brali všemi deseti, ale vzhledem k průběhu duelu domácí fotbalisty remíza mrzí, měli totiž blíže k zisku všech bodů. O jediný gól Klatov se v úvodu zápasu postaral Tomáš Vaněk (na snímku v červeném dresu).

"Podle mého názoru jsme odehráli skvělé utkání. Lidé, kteří si našli cestu na stadion, museli být  spokojeni s výkonem, který kluci na hřišti odvedli. Když to porovnám s předchozími dvěma zápasy, kde jsem viděl na hřišti jedenáct bojovníků, tak dnes jsem viděl jedenáct fotbalistů, kteří bojovali. Bojovali za svůj dres, jeden za druhého a zároveň si to užívali. S tímhle jsem nadmíru spokojený," vyzdvihl trenér SK Klatovy 1898 Martin Janda.

Na snímku je v "letové" akci kapitán Klatov Michal Lukeš (v červeném dresu). Foto: Jindřich Schovanec


Na začátku zápasu si klatovští fotbalisté vytvořili slibné příležitosti. Zahrozili prudkou střelou, poté šel Jan Kortán z úhlu sám na brankáře, ovšem z těchto mráčků nezapršelo. Ale záhy, v 17. minutě, se přece jen tým Klatov dočkal a rozjásal své fanoušky. "Ten gól byl takové vyústěním naší počáteční aktivity. V akci byla spousta kladných věcí, kdy jsme roztáhli hru do šířky, dostali balón do vápna, tam ho Tomáš Vaněk sklepl na hranici vápna pro Michala Lukeše, který vystřelil a vyraženou střelu dorazil do hořovické sítě sám Vaněk," popsal gólovou situaci Martin Janda.

Domácí fotbalisté ale ve 35. minutě o hubený náskok a vedení přišli. "Bohužel bych ani neřekl, že jsme udělali chybu. Nebo alespoň chybu, která by nás měla stát branku. Soupeř prostě zkusil vystřelit z poměrně velké vzdálenosti, náš hráč střelu zblokoval a míč se obloukem dostal přímo na nohu dalšího hostujícího hráče, který jen nastavil nohu, trefil bránu a dal gól," ohlédl se za vyrovnávacím gólem Hořovic klatovský kouč. Ten připustil, že to byl gól, který dokáže tým položit. "Kluci ale v zápase pokračovali sebevědomě dál," kvitoval.

A na hřišti bylo vidět, že ztráta vedení klatovské fotbalisty na kolena nedostala. Naopak. "Bod jsme určitě nebránili. Byl to náš tým, který měl více ze hry. Dali jsme i druhý gól Janem Kortánem, který z nějakého důvodu ale nebyl uznán, pak střelu Tadeáši Přibáňovi vyhlavičkoval obránce Hořovic doslova z brankové čáry a po následném závaru jsme nastřelili tyčku. Adam Vacek ve slibné situaci pálil pouze do gólmana. V těchhle momentech jsme asi měli zápas rozhodnout a jít do kabin za stavu 3 nebo 4:1," řekl trenér Klatov.

Na snímku Jindřicha Schovance je hlavičkový souboj dvou dvanáctek a dvou Lukášů, hořovického Lukáše Landy a klatovského (v červeném) Lukáše Prokopa. Akci bedlivě sleduje klatovský kapitán Michal Lukeš (vlevo v červeném).


"Vím, že se hraje na góly a jestliže to bylo 1:1, pak byl zápas vyrovnaný. Tentokrát ale musím se vším respektem k soupeři říct, že si kluci nezasloužili pouze bod. Musíme ho ale brát a uvidíme na konci jestli bude mít nějakou váhu," podotkl Martin Janda.

Ten na adresu favorizovaného soupeře také uvedl, že ne náhodou jsou Hořovice v horních patrech tabulky, na pátém místě, protože svoji kvalitu určitě mají. "My jsme hráli ale doma, navíc kluci předvedli fantastické výkony, jak individuální, tak týmový, proto s bodem spokojeni být nemůžeme. Nastavili jsme mentalitu, že chceme vítězit a to s kýmkoliv a kdekoliv. Proto jsem na hráčích viděl po zápase zklamání," uvedl Janda.

Na soupisce duelu proti Hořovicím se objevilo celkem šest klatovských dorostenců. "Bohužel naše zdravotní situace není příliš dobrá. Každý zápas počítáme ztráty. K Milanu Mészárosovi, Antonínu Preslovi a Františku Holíkovi se přidal Jan Kortán, který si natáhl sval a bude delší dobu mimo. Navíc si svoje zranění obnovil Luboš Král. další kluci hrají se sebezapřením. I přes to každý nechává na hřišti maximum a kabina je zdravě nastavená. Proto jsme museli sáhnout pro kluky, kteří jsou třeba věkem ještě mladší dorostenci. Určitě nezklamali a myslím si, že svoji šanci ještě dostanou," vysvětlil trenér Martin Janda.

Fanoušci ocenili bojovný výkon klatovských fotbalistů a nechyběla ani závěrečná děkovačka. Foto: Jindřich Schovanec

SK Klatovy 1898 - SK Hořovice 1:1

Poločas: 1:1.
Branky: 17. Tomáš Vaněk – 35. Nikolas Wacker.
Rozhodčí: Miroslav Novotný - Svjatoslav Izugrafov, Roman Cigáň.
ŽK: 1:4 /32. Matyáš Ferko - 33. Michal Záluský, 60. Ondřej Bělohlávek, 88. Tomáš Kos/.
Diváci: 200.

Sestava SK Klatovy 1898: Ondřej Valeš – Matyáš Ferko, Martin Lávička, Jan Kortán (54. Adam Vyčichl), Lukáš Prokop (70. Sandu Ramascan), Adam Vacek, Tadeáš Přibáň, Tomáš Vaněk (90. František Šlais), Michal Lukeš (C), Marek Brož, Jan Vaněk (70. Luboš Král, 90. Denis Lajpold). Trenér: Martin Janda.

Sestava SK Hořovice: Matěj Koten - Jan Smetana, Tomáš Hlídek, Ondřej Bělohlávek, Martin Kuška, Jiří Mareš (C), Michal Záluský (90. Josef Kalina), Nikolas Wacker, Lukáš Vostárek, Lukáš Landa (73. Patrik Buben), Václav Königsmark (73. Tomáš Kos). Trenér: Ivan Pihávek.