Související zápas

SK Klatovy 1898
FK JINDŘICHŮV HRADEC 1910SK Klatovy 1898
1:0
ne 21. 4. 2024 16:00 @ stadion Vajgar / tráva, Fortuna Divize A, 23. kolo
51_20240421_232204.jpg

Klatovští divizní muži v Jindřichově Hradci těsně prohráli. O bod přišli v závěru utkání

Z Jindřichova Hradce se divizní tým mužů SK Klatovy 1898 vrátil domů s prázdnou. Když už se zdálo, že na jihu Čech publikum gól neuvidí a soupeři se o body za bezbrankovou remízu podělí, přišla 88. minuta, která přinesla jedinou branku utkání. A míč se své sítě lovil gólman hostujících Klatov.

"V 88. minutě hry se domácím podařilo dostat do vápna nebezpečný balón, na který jsme nedokázali zareagovat. Volný hráč Jindřichova Hradce se pak nemýlil a bohužel šanci proměnil," popsal klíčový okamžik utkání trenér SK Klatovy 1898 Martin Janda.

Toho ztráta bodu v samotném závěru utkání hodně štve. "Mrzí mě to kvůli klukům, protože i přes to, že jsme nepodali optimální výkon směrem dopředu, nemyslím si, že bychom si prohrát zasloužili. Ta prohra je pak umocněná tím pozdním gólem, kdy vlastně už ani nemáte čas odpovědět," konstatoval kouč Klatov.

Podle klatovského lodivoda divizní duel na hřišti v Jindřichově Hradci nepřinesl moc pohledný fotbal, a tuto skutečnost podle něj mají na triku oba dva týmy. "Byla tam oboustranně spousta nepřesností. Tím, že stav byl dlouho 0:0, byla na hráčích obou týmu vidět lehká nervozita. Oba týmy měly slušné náznaky šancí, ale chyběla větší přesnost ve finální fázi," uvedl Martin Janda.

"My jsme měli slibné náznaky příležitostí dát gól, chodili jsme do otevřené obrany, ale jak říkám, chyběla tomu větší přesnost nebo klid ve finální fázi. Soupeř nastřelil tyčku po rohovém kopu a jednu gólovou šanci chytil Valeš, když už to bylo vabank za stavu 1:0. Jinak to byly ze strany domácích spíše centry do vápna, se kterými jsme si dokázali poradit," dodal.

"Když budu hledat chyby, vadilo mi, že jsme tentokrát nebyli tak kompaktní a byly mezi námi velké mezery. Nedokázali jsme se pak stoprocentně zajistit, když někdo propadl. Směrem dopředu mi pak chyběla větší přesnost, klid a lepší výběr místa hráčů v náběhových pozicích. Na druhou stranu vlastně klukům ani nic vytýkat nechci. Jsme na jedné lodi a cítím, že si všichni, co jdou na hřiště tu situaci v které jsme uvědomují a dělají vše co je v jejich silách," řekl trenér Martin Janda.

Kouč Klatov musel i v tomto duelu improvizovat v sestavě, tým se potýká s početnou marodkou. "Asi po půlhodince hry musel ze hřiště Tomáš Vaněk. Celý týden netrénoval. Měl potíže se zády a s tím šel i do zápasu. Sám si řekl o střídání. A musel za něj nastoupit Antonín Presl, který také nebyl stoprocentně fit," upřesnil Janda.

Do konce soutěžního ročníku 2023/2024 zbývá SK Klatovy 1898 odehrát osm utkání. Tým z města pod Černou věží po dvaadvaceti zápasech okupuje s osmnácti body na kontě předposlední, patnáctou příčku průběžného pořadí divizní skupiny A. Ovšem poslední Tachov v tomto kole plně bodoval a na Klatovany ztrácí pouhý bod. Ale i Klatovy mají jen jednobodové manko na čtrnáctý Český Krumlov, ale už pět bodů je dělí od třinácté plzeňské Doubravky. Ta má ovšem zápas k dobru. 

FK Jindřichův Hradec 1910 - SK Klatovy 1898 1:0

Poločas: 0:0.
Branka: 88. Roman Mischnik
Rozhodčí: Zdeněk Štípek – Michal Štěrba, Lukáš Andras.
ŽK: 1:1 /34. Adam Licehamr - 44. Matyáš Ferko/.
Diváci: 120.

Sestava FK Jindřichův Hradec 1910: Lukáš Vondrák - Adam Licehamr, Petr Hauser, Adam Plucar, Jakub Rejthar, Filip Votava (C), Roman Mischnik, Michal Rezek (68. Dominik Žilák), Martin Petr (85. Pavel Pacholík), Michal Mischnik, Marek Škrleta (58. Zdeněk Didek). Trenér: Roman Lukáč.

Sestava SK Klatovy 1898: Ondřej Valeš - Matyáš Ferko, Martin Lávička, Adam Vyčichl (58. Sandu Ramascan), Lukáš Prokop (80. Ondřej Mareš), Adam Vacek, Tadeáš Přibáň, Tomáš Vaněk (36. Antonín Presl), Michal Lukeš (C), Marek Brož, Jan Vaněk. Trenér: Martin Janda.