Související zápas

SK Klatovy 1898
SK Kovodružstvo StrážovSK Klatovy 1898 B
1:6
so 25. 5. 2024 16:00 @ Strážov, I.B třída - skupina B, 26. kolo
66_20240527_130414.jpg

Ještě žijeme a naděje přece umírá poslední, doufá v záchranu po vysoké výhře ve Strážově trenér a brankář divizní rezervy Jan Herman

Parádně se v šestadvacátém kole béčkové skupiny 1.B třídy Plzeňského kraje na hřišti ve Strážově rozstříleli hráči divizní zálohy SK Klatovy 1898. Svým hostitelům nasázeli šest gólů a jen jedinkrát inkasovali. Po gólu vstřelili kapitán Lukáš Urs a Jan Šťastný, dva dal Ondřej Mareš a dvěma góly se blýskl brankář klatovského dorostu, osmnáctiletý Jan Rudlof. Ve Strážově si zahrál i trenér divizního týmu Klatov Martin Janda.

Klatovská divizní záloha na hřišti ve Strážově po rychlém brejku domácích od 22. minuty prohrávala. Ale zbraně nesložila a dvěma slepenými góly, kdy k obratu zavelel kapitán Lukáš Urs a pak se trefil Jan Šťastný, nepříznivý stav zvrátila. A k poločasové přestávce šli klatovští fotbalisté s jednobrankovým náskokem. "A to jsme mohli ještě nejméně tři góly přidat," podotkl hrající trenér a zkušený brankář SK Klatovy 1898 Jan Herman. 

Po změně stran se do černého trefovali už jen hosté z Klatov. "Ve druhé půli jsme kombinační hrou dokázali domácí rozebírat a z brejků vstřelit další branky, k tomu neproměněná penalta, tyč a několik výborných zákroků domácího gólmana. Při vší úctě k soupeři, mohli jsme na Strážovských pivních slavnostech klidně čepovat desítku," dodal Jan Herman.

Dva góly Klatov dal ve druhém poločase Ondřej Mareš a do listiny střelců se dvakrát zapsal také jeho spoluhráč, teprve osmnáctiletý Jan Rudlof. Ten patří věkem do kategorie dorostu, kde ovšem nenastupuje v poli, ale v divizní soutěži klatovského dorostu střeží tři tyče. A jako brankář v poli s klatovským B týmem mužů podal skvělý výkon a blýskl se dvěma góly. "Rudlík (Jan Rudlof) mile překvapil, sám chtěl jet a jít do pole, kde se toho chopil skvěle, klobouk dolů," chválil mladíka Jan Herman.

Klatovští fotbalisté si vysokou výhrou v tabulce o jedno místo polepšili, když si právě s týmem Strážova vyměnili pozice. Ale jen díky příznivějšímu skóre, obě mužstva, dvanácté Klatovy i třináctý Strážov, mají po devatenácti bodech.

"Ještě žijeme. Teoreticky je ve hře devět bodů a naděje umírá poslední. Musíme ve zbývajících zápasech uhrát víc bodů než Strážov a doufat, že nebudeme mezi dvěma sestupujícími s nejmenším počtem bodů," doufá Jan Herman. 

Odhodlání klatovským fotbalistům nechybí, naopak. Ovšem v poslední třech kolech tohoto soutěžního ročníku je čekají silní soupeři - třetí Švihov, suverénně první Měcholupy a šesté Blovice. Naopak Strážov se utká s posledními, čtrnáctými Svéradicemi, desátými Chanovicemi a šestými Blovicemi. V nesestupové teorii je ještě hodně proměnných, ovšem na záchraně makající klatovské béčko je odhodlané udělat maximum pro udržení se v soutěži. 

SK Kovodružstvo Strážov - SK Klatovy 1898 B 1:6

Poločas: 1:2.
Branky: 22. Ivan Hryhorak - 55. a 77. Ondřej Mareš; 81. a 87. Jan Rudlof; 30. Lukáš Urs; 31. Jan Šťastný.
Rozhodčí: Ladislav Kvasnička - Josef Kreibich, Milan Presl.
ŽK: 1:0 /19. Lukáš Mayer/.
Diváků: 60.

Sestava SK Kovodružstvo Strážov: Ondřej Pressl - Jiří Hosnedl, Michal Chaluš (C), Jiří Flodr, David Bouberle (74. Jakub Kalivoda), Dominik Fikrle, Luděk Soušek, Lukáš Mayer (38. Martin Kalivoda), Ivan Hryhorak (74. Dominik Novák), Jiří Franc, Martin Plíhal (53. Luděk Janka). Trenér: Bronislav Mayer.

Sestava SK Klatovy 1898: Jan Herman - Jan Šťastný, Zdeněk Kotáb (74. Jan Rudlof), Lukáš Urs (C), Bohumír Valeš, Ondřej Mareš, Jakub Pitel (83. Lukáš Korpa), Josef Kolerus, Martin Janda, Michael Šlechta, Jakub Pretzelmayer. Trenér hrající: Jan Herman.