FC TáborskoSK Klatovy 1898
4:0
so 20. 4. 2024 11:00 @ Stadion Viktoria / tráva, Divize C ženy Čechy, 9. kolo

Jarní divizní premiéra na jihu Čech klatovským fotbalistkám nevyšla

Zraněními zdecimovaný tým žen SK Klatovy 1898 na hřišti v Táboře za velmi chladného a deštivého počasí nestačil v utkání devátého kola divizní skupiny C na domácí Táborsko. Při své jarní premiéře čtyřikrát inkasoval a střelecky prosadit se nedokázal ani jednou. Jihočeské hostitelky trestaly téměř každičkou chybu, kterou fotbalistky z Pošumaví vyrobily. Klatovanky, i když bojovaly, soupeřkám velmi usnadnily cestu k plnému počtu bodů.

Domácí Táborsko hned v 7. minutě hry využilo špatné rozehrávky Klatovanek. A táborská Tereza Marešová zprava úspěšně akci zakončila střelou ke vzdálenější tyči. Ve 13. minutě Klatovy doplatily na nedůrazné odklizení míče z nebezpečného prostoru na vlastní polovině hřiště. Zmocnila se ho na pravé straně aktivní Tereza Mašková a na zadní tyči našla osamocenou Veroniku Pěchovou, která zakončila do odkryté brány. Po úvodní spršce se klatovské fotbalistky trochu vzchopily, ale jejich akce byly bezzubé a především kupily další chyby. Ale stav přetrval až do poločasové přestávky.

Klatovská Marcela Voráčová (v bílém) bojuje o míč s táborskou Terezou Marešovou.

Po změně stran očekávaný tlak hostujících hráček, byť bojovaly, ale nepřicházel, na v klidu hrající domácí, které měly v zádech dvoubrankový náskok, nedokázaly Klatovy nic vymyslet. Naopak v 68. minutě navýšila vedení Táborska z rohového kopu Tereza Nováková. O minutu později přidaly domácí fotbalistky čtvrtý gól, když potrestaly další hrubku Klatov. Vzápětí svůj tým podržela hostující gólmanka Marie Hofmeisterová, nejdříve prudkou střelu vytáhla na roh a pak úspěšně čelila trojité dorážce. Na nedostatek práce si rozhodně brankářka Klatov nemohla stěžovat. Na rozdíl od strážkyně tří tyčí Táborska, na kterou Klatovanky vyslaly za celých devadesát minut hry snad jedinou střelu.

Zbavit se dotírající soupeřky se snaží klatovská Veronika Maňasová (v bílém).

"Ano, a bohužel, je to tak. A jedna střela mezi tři tyče je proti takovému soupeři, jako je Táborsko, opravdu hodně málo na to, abychom mohli pomýšlet na vítězství," podotkla hrající asistentka trenéra SK Klatovy 1898 Markéta Rajalová.

"Bylo na naší hře vidět, že jde o náš první mistrovský zápas jarní části. Na hráčkách, které hrály svůj první ostrý zápas za tým žen, byla znát nervozita. Měly jsme velmi pomalý vstup do zápasu, soupeřky nás prvních patnáct minut tlačily a povedlo se jim hned dvakrát skórovat. Poté už fotbalistky Táborska hrály to, co potřebovaly," konstatovala po utkání Markéta Rajalová.

Hrající asistentka trenéra SK Klatovy 1898, zkušená fotbalistka, Markéta Rajalová.

"Byli jsme později u balónu, nechávali jsme soupeřkám spoustu prostoru a času na zpracování míče a následné přihrávky či založení útoku. Hlavně nám chyběl klid na balónu a přechod z obrany do útoku. Musíme se z těchto chyb poučit," řekla asistentka trenéra a zkušená fotbalistka. "Myslím si ale, že výsledek byl krutý, i když soupeř byl po většinu zápasu lepší, měly více ze hry a byly dravější," dodala

Markéta Rajalová i přes neúspěšný výjezd na jih Čech viděla i pozitiva, defenzívu a bojovnost. "Pozitivum bych viděla hlavně v obranné fázi. A holky bojovaly. A za bojovný výkon bych chtěla celému týmu poděkovat," řekla asistentka trenéra Rajalová s tím, že musí celý tým hodit tenhle nevydařený duel za hlavu a soustředit se na utkání, která přijdou. "Musíme se připravit na další zápas, který nebude lehký a který odehrajeme v sobotu 27. dubna od 10:30 hodin před domácím publikem. Přivítáme soupeře z Domažlic, kterému chceme na domácí půdě oplatit porážku z podzimní části sezony," uvedla odhodlaně Markéta Rajalová.

"Přijďte nám fandit, budeme vaši podporu potřebovat," zve na sobotní duel diváky a fanoušky fotbalistka Klatov.

V akci je klatovská zkušená fotbalistka Petra Čubanová (v bílém).

FC Táborsko - SK Klatovy 1898 4:0

Poločas: 2:0.
Branky: 13. a 69. Veronika Pěchová; 7. Tereza Marešová; 68. Tereza Nováková.
Rozhodčí: Jaroslav Kollmann - Šimon Čech, Jakub Novák.
ŽK: 0:0.
Diváci: 20.

Sestava FC Táborsko: Barbora Majerová - Lucie Matoušková, Kateřina Dvořáková, Pavlína Kubů (C), Tereza Nováková, Sára Tichá, Natálie Hrstková, Veronika Čechová, Tereza Marešová, Johana Mrázková, Ester Měřínská; střídající: Kristýna Kolláriková, Barbora Horáková, Darina Peterková, Veronika Pěchová, Aneta Tichá. Trenérka: Lenka Marešová.

Sestava SK Klatovy 1898: Marie Hofmeisterová - Petra Čubanová, Magdalena Hrachová (C), Marcela Voráčová, Eva Kováříková, Monika Farná, Adéla Veringerová, Veronika Maňasová, Kristýna Lucáková, Julie Chobotová, Lucia Elisabeth Dubská; střídající: Kateřina Petrželková, Markéta Rajalová, Daniela Mazancová, Jitka Löffelmannová. Trenér: Jiří Pytel.

Fotbalistky SK Klatovy 1898 na hřišti v Táboře před utkáním s FC Táborsko. Vzadu zleva stojí: Marcela Voráčová, Marie Hofmeisterová, Julie Chobotová, Veronika Maňasová, Lucia Elisabeth Dubská, Kristýna Lucáková, Adéla Veringerová, Monika Farná, Magdalena Hrachová; vředu zleva jsou: Daniela Mazancová, Petra Čubanová, Kateřina Petrželková, Markéta Rajalová, Jitka Löffelmannová a Eva Kováříková.,