39_20240313_153130.jpg

Fotbalistky Klatov nestačily v přípravě na soupeřky z Hrádku

Od deseti k pěti - tak by se dal popsat přípravný duel klatovských divizních fotbalistek proti soupeřkám z Hrádku. Klatovanky na domácí umělce parádně začaly, ale postupem času jejich výkon upadal a otěže zápasu přebíraly hostující zkušenější hráčky. A nakonec to byl Hrádek, který převážně udával tempo hry a Klatovům nasázel šest branek. Dva góly Klatov vstřelila Lucia Elisabeth Dubská.

Klatovský útočný štírek, Lucia Elisabeth Dubská otevřela skóre zápasu už ve 14. minutě hry. Zakončila gólem akci, kterou založila na polovině hřiště Veronika Kaslová. Ta přihrávkou našla Veroniku Maňasovou, která viděla nabíhající Dubskou. K ní se míč i s trochou štěstí přece jen nakonec dostal a a Klatovy vedly 1:0. Vzápětí po chybě domácích zahrozil Hrádek, ovšem gólmanka Marie Hofmeisterová unikající soupeřku vychytala. Ale ve 29. minutě se Hrádku povedlo vyrovnat, opět po chybě se na klatovskou svatyni valil hostující útok. Přečíslení hrádecké fotbalistky vyřešily výborně a skórující hráčka zakončovala do prázdné brány. Do té doby byly domácí hráčky aktivnější hlavně pohybově, ale poté přestaly běhat, čehož hostující zkušenější hráčky využívaly. Ale skóre se do poločasové přestávky nezměnilo.

V akci s míčem autorka dvou gólů Klatov Lucia Elisabeth Dubská. Její počínání bedlivě sleduje klatovská Veronika Maňasová.

Po obrátce už udávaly tempo hry převážně fotbalistky z Hrádku. V 52. minutě neuhlídaly Klatovanky při rohovém kopu jednu z hlavičkujících soupeřek a ta parádně vymetla pavučinky v šibenici klatovské svatyně. O třináct minut později Hrádek zvýšil náskok na rozdíl dvou branek, když se přesně pod břevno trefila exekutorka přímého kopu. Po dalších pěti minutách už hosté vedli o tři góly, když využili díry uprostřed hřiště. V 73. minutě se ještě jednou trefily Klatovy. Daniela Mazancová zatáhla míč po levé straně a svým bojovným důrazem přisunula k Lucii Elisabeth Dubské a ta vstřelila druhý gól Klatov a svůj druhý v utkání. Ale to bylo ze strany domácí vše. Hostující Hrádek byl i pak lepší, přidal další dva góly a zaslouženě vyhrál.

Gólmanka Klatov Marie Hofmeisterová řadu tutovek Hrádku zlikvidovala, a i přes svůj dobrý výkon šestkrát lovila míč ze své sítě.

"Zápas proti Hrádku byl že začátku z naší strany velmi dobrý. Na soupeřky jsme nastoupili ve svižném tempu a bylo vidět, že je chceme porazit. To nám vydrželo ale bohužel jen dvacet minut. Sice jsme dali první branku v utkání, ale potom soupeř převzal iniciativu a to až do konce zápasu. Podařilo se nám sice udržet poločasový vyrovnaný stav 1:1, ale ve druhé půli to z naší strany bylo úplně bez pohybu a nabízení o míč. Soupeřky toho využil ke vstřelení rychlých branek a ukázaly, jak zkušený tým mají, a zaslouženě zápas vyhrály," ohlédl se za přípravným duelem asistent trenéra SK Klatovy 1898 Vlastimil Hromada. 

Ten zároveň podotkl, že trenérská lavička byla nucena hodně zamíchat sestavou. "Zkoušeli jsme hráčky především ve středu zálohy, kde teď máme velký problém z důvodu zranění klíčových fotbalistek - Markéty Rajalové, Petry Čubanové a Martiny Pouskové.  Na těchto pozicích jsme zkoušeli trio - Adéla Veringerová, Veronika Maňasová a Kristýna Lucáková. Některé hrály ve středu zálohy poprvé v životě, a bylo vidět, že to není jejich post. Patří jim ode mne poděkování. Praly se s tím statečně, nic nevzdávaly, ale chápu, že to pro ně bylo velmi těžké. Přípravné utkání nám ukázalo, bohužel, byť mají své fotbalové kvality, že střední záloha není jejich místem," upřesnil Hromada. Podle něj utkání proti Hrádku splnilo určitě svůj účel především po stránce zápasového zatížení, ale odpověď na vyplnění mezery ve středu zálohy nenašlo.

O míč s hráčkou Hrádku bojuje klatovská Daniela Mazancová.

Vysoká prohra? "Znám ještě vyšší... (smích...). Ne proste soupeř byl lepší, ukázal svou kvalitu i zkušenost, a vyhrál," konstatoval asistent Hromada. Ten ale  našel v duelu i nějaká pozitiva. "Po krajích jsme se dostávali do nebezpečných situaci a také se nám z toho povedlo vstřelit branky,"  vyzdvihl asistent trenéra, ale vzápětí podotkl, že chvílemi v projevu klatovského týmu probleskovaly také bojovnost, snaha s výsledkem něco udělat, a také větší komunikace při zápase. Ovšem dodal, že je potřeba, aby i tohle vydrželo hráčkám po celý zápas, který se hraje celých devadesát minut.

Klatovská Monika Farná (vpravo) podala v utkání dobrý výkon. I Eva Kováříková (vlevo) bojovala.

A co by týmu vytkl především? "Rychlejší reakce v zápase. Zpracování míče, to nám dělalo dost problémy. Obsazování soupeře a hlavně jsem postrádal střelbu ze střední vzdálenosti, kterou stále trénujeme a kterou chceme, aby přenášely do zápasů, a ne to vozit až do kuchyně. Pro nás všechny byl zápas s Hrádkem ponaučením a víme, kde máme problémy a na ty se ještě více zaměříme při trénincích," uzavřel ohlédnutí za duelem proti diviznímu Hrádku Vlastimil Hromada.

Asistent trenéra SK Klatovy 1898 Vlastimil Hromada.

SK Klatovy 1898 - TJ Hrádek 2:6
Poločas:
1:1.
Branky
 Klatov: 14. a 73. Lucia Elisabeth Dubská.
Rozhodčí:
Roman Bína.

Sestava Klatov: Marie Hofmeisterová - Monika Farná (C), Veronika Kaslová, Marcela Voráčová, Eva Kováříková, Adéla Veringerová, Kateřina Petrželková, Veronika Maňasová, Kristýna Lucáková, Daniela Mazancová, Lucia Elisabeth Dubská, Karolína Dvořáková, Natálie Pešlová.

Vzadu zleva: asistent trenéra Vlastimil Hromada, Daniela Mazancová, Eva Kováříková, Adéla Veringerová, Lucia Elisabeth Dubská, Veronika Maňasová, Kateřina Petrželková, Karolína Dvořáková, Marcela Voráčová, Marie Hofmeisterová, dolní řada zleva: Monika Farná, Veronika Kaslová, Natálie Pešlová, Kristýna Lucáková a vedoucí družstva Yvetta Chmelová.