Související zápas

SK Klatovy 1898
FK Slavoj Český KrumlovSK Klatovy 1898
– : –
so 23. 3. 2024 10:15 @ Český Krumlov, Fortuna Divize A, 19. kolo
45_20240324_210952.jpg

Divizní tým mužů hrál na jihu Čech jen druhé housle

Premiéru si nový lodivod divizních fotbalistů SK Klatovy 1898 Martin Janda představoval určitě jinak. Jeho svěřenci v utkání 19. kola divizní skupiny A na hřišti českokrumlovského Slavoje čtyřikrát inkasovali a ani jeden gól nevstřelili. Na jihu Čech hráči Klatov vůbec nezvládli duel s posledním týmem tabulky a naopak jejich s chutí hrající hostitelé jim předvedli, jak se bojuje o záchranu. Byli u všeho dříve, vyhrávali osobní i sprintérské souboje a těžili z chyb fotbalistů z města pod Černou věží.

„Domácí vyhráli jasně a zcela zaslouženě. Byli agresivnější a důraznější v osobních soubojích, byli nebezpeční z brejků. Do těchto situací a takhle hrát jsme ale měli především my, s ohledem na to, v jaké situaci se nacházíme, ale bohužel opak byl pravdou. Tohle ale beru i na sebe. Snažili jsme se na soupeře zatlačit, chtěli jsme posílit útok, s tím, že do ofenzivní fáze dáme více hráčů, ale to se nám vymstilo. Soupeř chodil do rychlých brejků a těžil z nich. My jsme nedokázali vymyslet ani vytvořit vůbec nic," byl po utkání v Českém Krumlově hodně zklamaný trenér SK Klatovy 1898 Martin Janda.

„Chtěl jsem po hráčích během pár dnů věci, které v této velmi krátké době asi úplně nejdou zrealizovat. Proto prohra padá na moji hlavu," dodal mladý lodivod. 

O míč s českokrumlovským Ondřejem Matuškou bojuje klatovský Jan Kortán (vlevo).


Jsme v blátě, a jsme tam všichni. Musíme táhnout za jeden provaz, fotbal je kolektivní sport. Důležitá je týmová práce a parta. A hlavně - první věc, co jsem klukům vůbec říkal bylo, že fotbal hrají pro radost, že je to musí bavit a že to musí být na hřišti vidět. A když už to dělají, tak tomu musí i něco obětovat. Ale znovu zdůrazňuji - nesmí chybět radost z fotbalu a kopat za klub, jehož dres oblékají, hrát srdíčkem," podotkl Martin Janda. Tomu je jasné, že ho na na jaře na lavičce Klatov čeká pořádná záchranářská šichta. 

Nic nevzdáváme. Jdeme dál a budeme bojovat,"  je odhodlaný kouč Martin Janda.

Ani brankář Ondřej Valeš, ani kapitán Klatov Milan Mészáros, ani jejich spoluhráč Matyáš Ferko nedokázali v 70. minutě hry zabránit českokrumlovskému Matěji Matějčkovi, aby se i on zapsal do listiny střelců. Výskokem se míči uhýbá krumlovský Radek Bauer.

FK Slavoj Český Krumlov - SK Klatovy 1898 4:0

Poločas: 2:0.
Branky: 36. Bauer, 42. Polanský, 70. Matějček, 78. Kordík.
Rozhodčí: Izugrafov - Eibl, Dimitrov.
ŽK: 0:0.
Diváci:
195. 

Sestava FK Slavoj Český Krumlov: Beránek - Gelnar (76. Šindelář), Kabele, Matuška (85. Hončík), Švec, Bauer (81. Schuppler), Matějček, Trapl, Parakhnenko, Polanský, Kordík. Trenér: Zdeněk Šváb. 

Sestava SK Klatovy 1898: Valeš - Král (63. Lávička), Ferko (81. J. Mareš), Kortán (81. T. Vaněk), Mészáros (K), Prokop (70. O. Mareš), Vacek (63. J. Vaněk), Holík, Přibáň, Lukeš, Brož. Trenér: Martin Janda

Míč po pokusu českokrumlovského Olivera Polanského (číslo 19) ze závěru utkání brankář Klatov Ondřej Valeš za svá záda nepustil. Vlevo v červeném je klatovský Jan Vaněk.