SK Klatovy 1898
SK Klatovy 1898 BFK Horažďovice
2:3
ne 29. 10. 2023 14:30 @ Klatovy/UMT, I.B třída - skupina B, 11. kolo

Divizní rezerva Klatov vedla o dva góly, ale body nakonec bral favorit z Horažďovic

Dvoubrankový náskok si proti favorizovaným Horažďovicím v utkání jedenáctého kola béčkové skupiny I.B. třídy Plzeňského kraje vypracovali díky trefám Ondřeje Mareše fotbalisté klatovského B týmu. Ale vedení před domácím publikem nedokázali udržet a nakonec těsně 2:3 prohráli.

Herně lepší byli od úvodního hvizdu hlavního sudího na klatovské umělce hosté z Horažďovic. Ale byli to domácí fotbalisté, kteří se ujali vedení. Už v 8. minutě hry po faulu před vápnem na pronikajícího útočníka Klatov si míč na místo prohřešku postavil Ondřej Mareš a parádně se trefil.

Tentýž hráč rozjásal klatovské fanoušky znovu ve 31. minutě, když proměnil pokutový kop.

Jenomže Horažďovice zbraně nesložily, o šest minut později snížily a tři minuty před poločasovou přestávkou vyrovnaly. Obraz hry se výrazněji nezměnil ani ve druhém poločase, a byť se klatovští bojovníci snažili, byli to hosté, kteří dali gól. V 71. minutě se tak poprvé v utkání ujali vedení a  jak se nakonec ukázalo, byla to trefa vítězná.

Poločas: 2:2.
Branky: 8. a 31. z penalty Ondřej Mareš - 37. Jan Boček; 42. a 71. Adam Faltys.
ŽK:
2:3 /56. Jiří Mareš, 67. Jan Šťastný - 44. Jan Boček, 63. Jakub Boček, 76. Filip Fuščič/.