44_20240322_230343.jpg

Divizní rezerva hodlá na jaře vylepšit tabulkové postavení v I.B třídě

Ze třinácti odehraných zápasů pět vítězství, jedna remíza, sedm proher, pětatřicet vstřelených gólů, čtyřiatřicet inkasovaných, a hlavně šestnáct bodů na kontě a osmé místo - to je bilance B týmu mužů SK Klatovy 1898 po podzimní části I.B třídy skupiny B soutěžního ročníku 20023/2024. Jan Herman (na snímku v zeleném dresu v akci mezi třemi tyčemi), trenér a brankář v jedné osobě, ale s tímto rozhodně není spokojený a chce se spoluhráči určitě výš. Že to myslí vážně, může klatovská rezerva předvést už tuto neděli 24. března, kdy ve svém prvním jarním vystoupení na domácí umělce hostí od 15:00 hodin souseda v tabulce, Svatobor Hrádek. Tomu mají Klatované co oplácet, na podzim s ním prohráli 2:4

Ale ještě než se Jan Herman se svou klatovskou fotbalovou partou pustí do bitev o mistrovské body, ohlédl se za podzimní částí sezony a prozradil, s jakými ambicemi B tým jde do jarní části soutěžního ročníku 2023/2024. 

Jaká byla podzimní část sezony 2023/2024 I.B třídy skupiny B v podání klatovského béčka vašima očima? Jste spokojený s osmým místem a šestnácti získanými body?
Ke spokojenosti mám daleko. Jako B mužstvo by jsme se měli prát o postup a ne balancovat na hraně sestupu do okresního přeboru.

Je nějaký zápas, který byl hodně povedený a podle vašich představ? A naopak, je utkání, které byste nejraději úplně vymazal, hrubě se týmu nepovedlo? 
Úplně povedený zápas snad nebyl na podzim ani jeden, několik lepších okamžiků ale bylo. Vyloženě propadákem byla prohra 0:6 v Chanovicích, kde se nám dlouhodobě nedaří. 

V čem je největší síla týmu a naopak, kde má mužstvo největší slabinu?
Tohle bych si raději nechal pro sebe, abych neodkrýval karty soupeřům. Ale jsem rád, že jsme se po delší době dali dohromady jako kolektiv.

Kdo patřil na podzim mezi největší tahouny?
Vyloženě nějaký tahoun mužstva asi není, spíš taková ta základní kostra sedmi osmi hráčů, doplňovaná kluky z lavičky áčka a občas dorostu, za což bych jim chtěl poděkovat, že chodí s chutí a vypomůžou nám. 

Kdo vás výkony mile překvapil a kdo zůstal za očekáváním?
Proti loňsku jsme přišli o tři středové hráče, takže jsme celý podzim hledali kým je nahradit, a myslím si že Cibulka s Kamenským mohli být tím řešením. A že by někdo vyloženě zklamal, to si netroufám tvrdit, všichni musíme přidat. 

Jste hrajícím - chytajícím trenérem týmu - není to rozhodně lehká role, určitě je těžké dirigovat tým z brány při zápase. Budete takto pokračovat i na jaře? 
Já osobně nejsem žádný trenér, snažím se jen klukům připravit nějaké tréninky a něco jim snad ze svých letitých zkušenosti předat. Situaci ohledně trenéra a realizačního týmu B mužstva řešíme, já osobně bych určitě ještě rád nějakou sezonu mezi třemi tyčemi přidal, pokud mě ještě budou chtít

Je hráčský kádr B týmu dostatečný?
Hráčsky kádr jsme doplnili v průběhu podzimu na nějakých čtrnáct hráčů, určitě by se ještě hodili jeden až dva střední tvořiví záložníci.

Jaká byla zimní příprava?
Zimní hrubou přípravu jsme zahájili společně s A mužstvem a postupně jsme se zaměřovali už jen sami na sebe, hlavně na zlepšení celkové obranné fáze celého mužstva. Odehráli jsme také nějaké přípravné zápasy.

S jakým cílem půjdete do jarní části sezony a s jakým výsledkem budete spokojený?
Do jarní části půjdeme určitě s vyhlídkami na zisk většího počtu bodů, hlavně pak z venkovních zápasů, a na posun tabulkou výše, nejlépe do čtvrtého místa, což po nepříliš vydařeném podzimu bude asi maximum.