27_20240123_192905.jpg

Divizní Klatovy se v utkání proti Kolovči rozstřílely

Ve svém druhém přípravném duelu na mistrovské jaro se svěřenci Matěje Spěváčka předvedli domácímu publiku. Na klatovskou umělku přijeli ze sousedního Domažlicka hosté z Kolovče, kteří si skvěle vedou v I.A třídě. Klatovy v utkání potvrdily roli favorita, při střelecké chuti byl hlavně František Holík.

Diváci, kteří v mrazivém, ale slunečném počasí dorazili ke klatovskému hřišti s umělým povrchem určitě nelitovali. K vidění byly pěkné akce a především pak čtrnáct gólů. 

"Útočnou fázi a hladovost po gólech jsme zvládli na jedničku. Bohužel, malinko máme problémy s defenzívou. Ale jsem rád, že utkání dopadlo výborně jak výsledkově, tak z větší části i herně," řekl po utkání trenér SK Klatovy 1898 Matěj Spěváček. Ten zároveň vyzdvihl výkon soupeře. "Tým Kolovče byl pro nás kvalitním soupeřem, hrál dobře," dodal.

Se slovy kouče na adresu soupeře souhlasil klatovský obránce Martin Janda. "Tým Kolovče musím pochválit, čtyři vstřelené branky určitě nejsou náhoda," podotkl  zkušený klatovský fotbalista. "Čtyři obdržené branky vypadají na první pohled hrozivě, ale raději bych na utkání hledal pozitiva. Těch bylo také dost a myslím, že zápas splnil svůj účel. Dobrá byla především naše produktivita, komunikace, přebírání hráčů po ztrátě míče, dostatek centrů z křídelních prostorů i samotný přístup k zápasu," ohlédl se za duelem dvaatřicetiletý Janda a podotkl: "Musíme dobře pracovat v tréninku a při zápase musíme mít chuť vítězit. Stejně, jako tomu bylo v přáteláku proti Kolovči."


Hodně natěšený na přípravný duel byl kapitán týmu Klatov Milan Mészáros. "Pro mě to byl první letošní zápas, tak jsem se na něj po dvou týdnech přípravy fakt hodně těšil. A myslím, že úvodní půlhodinka utkání byla z naší strany dobrá, byli jsme kvalitní na míči a vytvářeli jsme si šance. Ale pak jsme zbytečně vypnuli a Koloveč dala dvě branky. Podobné to bylo i ve druhém poločase. Celkově jsme odehráli dobré utkání, ale musíme se soustředit a hrát pozorně celý zápas. Obdržet čtyři góly je opravdu moc," uvedl třiatřicetiletý zkušený klatovský obránce.  

Šanci předvést své umění v přípravném utkání proti kolovečskému Slavoji dostal také mladíček Adam Vyčichl, který byl na podzim tahounem klatovského dorostu. "Utkání, podle mě, dopadlo dobře. V útočné fázi jsme váleli, z toho vyplynulo našich deset branek. Ovšem v defenzívě jsme chybovali. Ale máme ještě dost času se zlepšit. Děkuji trenérovi za možnost zahrát si za tento tým," řekl po utkání devatenáctiletý záložník. 

SK Klatovy 1898 - TJ Slavoj Koloveč 10:4
Branky Klatov: František Holík 5, Tadeáš Přibáň, Luboš Král, Ondřej Mareš, Jan Kortán a Michal Lukeš.