Související zápas

SK Klatovy 1898
SK Aritma PrahaSK Klatovy 1898
4:2
so 11. 11. 2023 10:15 @ Aritma Praha / UMT, Fortuna Divize A, 15. kolo
20_20231112_221626.jpg

Divizní fotbalisté Klatov podlehli pražské Aritmě. Doplatili na nedůraz při standardkách

Ani poslední podzimní utkání divizním fotbalistům Klatov nevyšlo, v utkání patnáctého kola Fortuna Divize A podlehli pražské Aritmě 2:4. Favorizovaní Pražané na domácím hřišti o své výhře rozhodli už v prvním poločase duelu. I když závěrečná půlhodinka zápasu patřila hostům, jejich akce byly bezzubé, a ze své herní převahy dokázali vytěžit jen snížení náskoku domácích.

Přijde mi, že všem mančaftům v této soutěži proti nám stačí hrát prvních dvacet třicet minut na to, aby ten výsledek byl pro ně ve finále pozitivní. Opakovaně bohužel nezvládáme první půle, což se stalo i teď na Aritmě," uvedl pro Klatovský deník po zápase viditelně zklamaný trenér SK Klatovy 1898 Matěj Spěváček, jehož svěřenci šli do poločasové přestávky s tříbrankovým mankem.

Divizní fotbalisté Klatov (v červeném na snímku František Holík) prohráli se svými hostiteli z pražské Aritmy 2:4. Foto: Deník/Martin Mangl

Klatované hned na začátku druhé půle utkání inkasovali čtvrtý gól. "Ale ten nás naštěstí nerozházel a zlepšili jsme se. Byť Aritma asi i polevila, protože věděla, že za stavu 4:0 se nemá kam hnát," řekl dále Deníku trenér Klatov. „My jsme prostřídali sestavu, malinko i rozestavení, byli najednou jsme aktivnější, ale bohužel nemáme tak silný, kvalitní a mentálně vyspělý kádr, abychom dokázali zápasy otáčet. A to nemluvím jen o utkání na Aritmě," přiznal Matěj Spěváček.

Na snímku z utkání SK Aritma Praha - SK Klatovy 1898 (červené dresy) 4:2 bojuje o míč klatovský Matyáš Ferko, jeho počínání bedlivě sleduje Metoděj Málek. Foto: Deník/Martin Mangl


„Do zápasu jsme šli s nějakým plánem, ale opět jsme doplatili na nedůraz při standardkách. Když je kope soupeř, každý útočící hráč je aktivní a hladový, zatímco nám chybí obětavost, a to, že se o míč někdo porve. Standardky nás opět srazily, naopak soupeř si jimi pomohl a dostal se do hry,"  konstatoval také pro Klatovský deník trenér Matěj Spěváček.

Poločas: 3:0.
Branky: 20. a 49. Alex Thomas Trenkwitz, 22. David Macháček, 37. Štěpán Dostál - 55. Milan Mészáros, 65. Ondřej Mareš.
Rozhodčí: Novotný - Panský, Kotalík.
ŽK: 0:3 (14. Milan Mészáros, 31. Matyáš Ferko, 53. Antonín Presl).
Diváci: 100.
Sestava SK Aritma Praha: David Roub - Tomáš Kolínek, Martin Červený (70. Stanislav Kubr), Metoděj Komárek, David Macháček (70. Adam Novotný), Jan Mareš (K), Teodoro Ielitro, Štěpán Dostál, Alex Thomas Trenkwitz, Daniel Dostál (89. Jan Škoch, David Hodík. Trenér: Ladislav Prošek.
Sestava SK Klatovy 1898: Ondřej Valeš - Metoděj Málek (46. Ondřej Mareš), Matyáš Ferko (63. Martin Lávička), Antonín Presl, Martin Janda (63. Jiří Mareš), Milan Mészáros (K), Zdeněk Krejčiřík (46. Jakub Janota), Lukáš Prokop, František Holík, Filip Velfl (72. Tomáš Vaněk), Michal Lukeš. Trenér: Matěj Spěváček.