28_20240206_100433.jpg

Další výhra divizního týmu v přípravě. Ale byla to dřina

V roli vítězů odcházeli ze hřiště klatovští fotbalisté i po druhém přípravném utkání před domácím publikem. Ale tentokrát to byla pěkná dřina. Svěřenci Matěje Spěváčka totiž duel na klatovské umělce proti Lhotě, která je účastníkem krajského přeboru, sehráli v rámci náročného soustředění v Plánici, a i když první poločas ovládli, ve druhém jim tak trochu došel dech. Dvěma trefami do černého se blýskl Metoděj Málek.


„Jsem rád, že jsem týmu pomohl dvěma vstřelenými góly,“ spokojeně podotkl po utkání jedenadvacetiletý autor dvou branek. Jedním dechem ale zároveň přiznal, že druhá polovina zápasu byla ze strany Klatov hodně špatná. „Soupeř vstoupil do utkání agresivně a nám chvíli trvalo, než jsme si na to zvykli. Což se povedlo a do konce první půle jsme udávali tempo hry my, a vstřelili jsme tři góly. Ale druhý poločas byl z naší strany horší. Dopouštěli jsme se jednoduchých ztrát a pak se to na nás valilo. Ke konci už na nás byla znát únava z náročných tréninků, které jsme absolvovali na soustředění. Ale celkově hodnotím utkání kladně. Ovšem, před sebou máme ještě dost práce, abychom byli stoprocentně připraveni na divizní soutěž,“ zhodnotil utkání záložník Metoděj Málek.

„První poločas nevypadal z naší strany vůbec špatně, zápas měl dobré tempo a soupeř vysoko napadal, ale přesto jsme si vytvořili dost příležitostí. Ale druhá polovina utkání už nebyl z naší strany tak povedený. Přestali jsme hrát a soupeř toho využil. Zápas nám ukázal, na čem je potřeba ještě zapracovat,“ řekl Lukáš Prokop, který přišel do Klatov na hostování z přeštického Robstavu.

Se slovy nové klatovské akvizice souhlasil šestadvacetiletý Tomáš Vaněk. „Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. První půle byla z naší strany stoprocentně lepší, ve druhé jsme přestali hrát a věnovali jsme se jiným zbytečným věcem. Nesoustředili jsme se na hru, na systém, který máme a chceme hrát,“ uvedl klatovský útočník.

Třiadvacetiletý brankář Klatov Ondřej Valeš viděl přípravný duel proti Lhotě velice přínosným. „Utkání splnilo svůj účel, ukázalo naše slabiny a chyby, a my se teď musíme soustředit na jejich odstranění,“ řekl gólman a dodal: „Soupeř nás překvapil svým agresivním fotbalem, vysoko nás napadal. Hrálo se ve svižném tempu, první půli jsme ještě zvládli, ale ve druhé se na nás projevila únava, a zřejmě z náročných tréninků na soustředění.“

A jak viděl přípravný duel proti Lhotě trenér divizního týmu SK Klatovy 1898 Matěj Spěváček? „Zápas považuji za úspěšný tím, že se nikdo nezranil. Lhota ukázala, že je kvalitní, silný a vyspělý tým, který hraje agresivní fotbal. Proto jsme to zpočátku měli těžké. Ale postupem času jsme se s tím vyrovnali. První poločas měl z naší strany nějakou tvář, za kterou chceme jít po celé jaro. Druhá půle po prostřídání byla z naší strany horší, nevyšla nám. Lhota v této části utkání byla aktivnější a lepší. Byl to duel dvou rozdílných poločasů,“ okomentoval zápas kouč.

SK Klatovy 1898 – TJ Sokol Lhota 4:3
Poločas:
3:1.
Branky Klatov: Metoděj Málek 2, František Holík, Jakub Holík.