43_20240323_000045.jpg

Cíl klatovských mladíků je jasný. Záchrana divize

Do záchranářských prací se už pustili mladí fotbalisté SK Klatovy 1898. Dorostenci totiž moc bodů na podzim neposbírali, a tak je na jaře čeká dost náročná šichta. Týmy už mají za sebou první jarní kolo, celek U19 bral plný počet bodů, které mu na hřišti Malše Roudné vystřelil Adam Vyčichl (na snímku v červeném dresu), jejich mladší oddíloví parťáci, U17 na jihu Čech neuspěli. V sobotu 23. března budou oba týmy bojovat o další kolekci bodů na domácím hřišti v Janovicích nad Úhlavou proti vrstevníkům z Hořovic, Zápas U19 začíná v 10:00 hodin, U17 hraje od 12:15 hodin.

Podzimní částí České divize dorostu soutěžního ročníku 2023/2024 v podání klatovských mladíků i zimní přípravu zhodnotil a co čeká fotbalové dorostence z města pod Černou věží na jaře prozradil Jan Potužník - na podzim hlavní trenér, který aktuálně působí u dorostu jako vedoucí mužstev. Hlavním trenérem U19 je Aleš Wirt, hlavním trenérem U17 je Marek Lukeš.

Jaká byla podzimní část soutěžního ročníku 2023/2024 očima hlavního trenéra klatovského dorostu?
Byla jedním slovem hrozná a já jsem z toho obrovsky zklamaný. Na dvouročník hráčů 2005/2006 jsem se těšil, protože tito kluci byli před dvěma lety v divizi U17 třetí...

Devatenáctka byla po podzimní části soutěže s osmi body na chvostu divizní skupiny A, Sedmnáctka na tom byla o trochu lépe, byla s patnácti body dvanáctá. To není moc důvodů ke spokojenosti. Je čím vysvětlit takové výsledky? Co bylo největším problémem?
Měli jsme velice špatnou tréninkovou docházku v období letní přípravy, kondici jsme doháněli ještě v průběhu rozehranné soutěže. Díky tomu jsme nechytili začátek a pak se to s námi táhlo. Dalším důvodem byly odchody a dlouhodobé absence klíčových hráčů.

Máte recept, jak to vylepšit? Co by pomohlo?
Určitě lepší příprava, tréninková docházkaRozhodně by nám pomohlo tým posílit alespoň o dva až tři hráče.

Ovlivnily podzimní výsledky nějakým způsobem zimní přípravu? Zaměřili se na nějaké činnosti více? 
Zimní přípravu jsme začali hned s příchodem nového roku, už v pondělí 2. ledna 2024. Rozvíjeli jsme hlavně kondiční, ale samozřejmě i technické schopnosti hráčů. V přátelských utkáních jsme se potkali s dorosteneckými i mužskými týmy, Absolvovali jsme i soustředění.

Měl jste k dispozici dost hráčů? 
V sezóně nás trápila zranění některých hráčů, tým jsme následně doplňovali o šikovné kluky z U17. 

Byť jsou výsledky takové, jaké jsou, je něco, za co týmy lze pochválit? 
Vzhledem k postavení týmu U19 v tabulce a počtu obdržených branek, bohužel není za co chválit. Srážely nás hlavně individuální chyby, a to jak v obranné, tak i útočné fázi. Tým U17 na tom byl na podzim výsledkově lépe, i ten měl ale úzký kádr.

Zaslouží si někteří hráči za podzimní výkony pochvalu?
Pochválit bych chtěl kluky, kteří mají nejlepší tréninkovou docházku: Honzu Kortána a Davida Berku. A pak také Adama Vyčichla, který se díky svým výkonům probojoval do A-týmu mužů, za které úspěšně odehrál několik zápasů.

Chyběl delší dobu zraněný Adam Hošek citelně? Jak to s ním vypadá aktuálně?
Adamovo letní zranění kotníku a následná absence byla pro tým naprosto klíčová, obzvláště jeho střelecké schopnosti nikdo z týmu nahradit nedokázal. Doufám, že se zapojí co nejdříve.

Byl některý zápas, který jste měli či mohli vyhrát, ale hrubě jste jej nezvládli? Naopak, který zápas se vám hodně povedl?
Nezvládli jsme zápas s Povltavskou akademií, v tom zápase se nám nedařilo vůbec nic .Pozitivně hodnotím vítězné zápasy s Hořovicemi a Doubravkou. Mrzí mě, že jsme nedokázali zvítězit v remízových utkání se Sportovní školou, v posledním zápase s Berounem a hlavně domácí prohra s Tachovem.

Jaké jsou vaše cíle pro jarní část soutěže? 
Cíl je jasný, záchrana divizní soutěže dorostu.