19_20231109_232637.jpg

Chceme konečně ukázat, že i venku se dá vyhrát, říká před utkáním s Aritmou Praha trenér divizních Klatov

Vylepšit si bídnou bilanci venkovních zápasů, v nichž získali pouhý bod, určitě chtějí divizní fotbalisté Klatov v poslední podzimní bitvě. Ovšem zajíždí na hřiště pražské Aritmy, které se v podzimní části sezony daří, což dokazuje její třetí místo v průběžné tabulce. Tým z města pod Černou věží je ale odhodlaný ukázat, že i venku se dá vyhrát,

"Tak špatnou bilanci na hřištích soupeřů jsem snad ještě nezažil, je to opravdu katastrofa. Venkovní zápasy nám dělají velké problémy," zasmušile konstatoval trenér A týmu mužů SK Klatovy 1898 Matěj Spěváček. "Je nejvyšší čas to změnit a konečně venku bodovat. V sobotu můžeme vše napravit a ukázat, že i venku se dá vyhrát," odhodlaně dodal kouč, který si ale zároveň uvědomuje, že Pražané budou hodně tvrdým oříškem. "Aritma je aktuálně třetí v tabulce, má velmi kvalitní mančaft, který se dlouhodobě drží v horních patrech tabulky," uvedl na adresu sobotního soupeře Spěváček. Ten bude mít v sobotu dopoledne k dispozici kompletní tým, kromě mladíčka Adama Vyčichla, který bude ve stejný den hájit barvy dorosteneckého týmu Klatov.

Matěj Spěváček na poslední mistrovské podzimní vystoupení svým svěřencům speciální taktiku ani přípravu nenaordinoval. "Speciální trénink jsme na Aritmu neměli, připravovali jsme se stejně, jako na jakýkoliv jiný zápas. Týmy v naší divizní skupině jsou si hodně podobné, víme jaký styl hrají. Věřím, že na utkání jsme dostatečně připraveni, aby jsme získali tři body. A taktika? I ta je jako na každý jiný zápas - odvést maximum na hřišti. Ani to nám v posledních zápasech vůbec nešlo. Věřím ale, že teď už konečně kluci nechají na hřišti všechno. Jsme v plné síle a v plné energii předvést se v Praze v co nejlepším světle, podat maximální výkon," řekl. 

Klatovský trenér ale zároveň jedním dechem dodal, že záleží na výkonnosti a bojovnosti jednotlivých hráčů, od kterých se právě tohle očekává. "A od kterých to právě vždy požadujeme, a na které se v každém zápase spoléháme. Právě tato skutečnost bude dělat výsledek utkání, a může nám to pomoci ke třem bodům," dodal Spěváček.

V poslední vzájemném divizním měření sil Klatovy porazily Aritmu 3:1. To bylo v minulé sezoně 10. června 2023.

Klatovští fotbalisté, kteří mají na kontě třináct bodů a po čtrnácti zápasech jim patří čtrnáctá příčka šestnáctimístné tabulky, potřebují plně bodovat už jako sůl. V posledních šesti odehraných zápasech totiž jen paběrkovali, když získali pouhé dva body za domácí remízy proti sokům z Rokycan a Senco Doubravka. Jejich vítězství už má hodně dlouhé vousy, Klatovy naposledy vyhrály letos 23. září, když porazily 2:0 Jindřichův Hradec. 

Aritma Praha, sobotní soupeř Klatov, který je aktuálně se sedmadvaceti body na třetím místě průběžného pořadí, si ale také bude chtít spravit chuť. V posledních třech zápasech totiž jen remizoval. 

Ovšem nutno podotknout, že z posledního vzájemného měření sil odcházeli v roli vítězů Klatované, když v boji o záchranu v divizi 10. června 2023 pražskou Aritmu doma porazili 3:1. 

Bylo by skvělé, kdyby tento výsledek klatovští fotbalisté v sobotu 11. listopadu zopakovali (zápas začíná v 10:15 hodin), určitě jim budou držet palce celé Klatovy.