Související zápas

SK Klatovy 1898
SK Klatovy 1898 BTJ Sokol Mochtín
0:3
ne 19. 5. 2024 15:00 @ Klatovy/UMT, I.B třída - skupina B, 25. kolo
63_20240523_160559.jpg

Béčko mužů nestačilo na své favorizované hosty z Mochtína

/FOTOGALERIE/ Třikrát inkasovali a ani jednou neskórovali. To je bilance fotbalistů klatovské divizní zálohy z utkání pětadvacátého kola béčkové skupiny 1.B třídy proti Mochtínu. Mochtínští fotbalisté tak v Klatovech potvrdili roli favorita, okupují horní patra tabulky. Tým Klatovy je čtyři kola před koncem soutěže na předposledním, třináctém místě.

První poločas utkání nenabídl příliš pohledný fotbal a hrálo se převážně od vápna k vápnu, a v podstatě bez gólových příležitostí. A ve stejném duchu duel pokračoval i po změně stran. Skóre utkání ve 37. minutě přímo z rohového kopu otevřel šikovný Zbyněk Smolík, vedení Mochtína zvýšil gólem do šatny Jaroslav Pretzelmayer, který prostřelil z těžkého úhlu klatovského gólmana. Dalšího gólu se diváci na klatovském hřišti dostali až v nastaveném čase, kdy svůj únik úspěšně zakončil mochtínský urostlý kapitán Jan Žiak.

Mochtínští fotbalisté, kteří okupují horní patra tabulky, tak v Klatovech potvrdili roli favorita. Na kontě mají třiatřicet bodů. Klatované ve dvaadvaceti zápasech nasbírali o sedmnáct bodů méně, tedy pouhých šestnáct. 

Zajímavý náboj měl duel pro klatovského hráče s číslem 16 na dresu a pro mochtínského fotbalistu s číslem 14. Jsou to totiž bratři Pretzelmayerové. V dresu Klatov Jakub, v dresu vítězného Mochtína jeho o pět let starší bratr Jaroslav, který byl po utkání samozřejmě spokojenější. Dal gól a radoval se z výhry.

SK Klatovy 1898 B - TJ Sokol Mochtín 0:3

Poločas: 0:2.
Branky: 37. Zbyněk Smolík; 45. Jaroslav Pretzelmayer; 92. Jan Žiak.
Rozhodčí: Ludovít Molnár..
ŽK: 0:3 /60. Michal Horský, 67. Jiří Čeleda, 70. Tomáš Velek/.
Diváků: 80.

Sestava SK Klatovy 1898 B: Jan Herman – Jan Šťastný, Zdeněk Cibulka, Lukáš Urs (C), Ondřej Mareš, Jakub Pitel (84. Lukáš Korpa), Josef Kolerus, Adam Vyčichl, Jakub Pretzelmayer, Lukáš Šlechta (44. Bohumír Valeš), David Berka. Trenér: Jan Herman.

Sestava TJ Sokol Mochtín: Václav Opl - Jiří Dolejš, Jakub Bejvl, Jan Žiak (C), Radek Smolík (88. Jiří Podráský), Jiří Čeleda, Tomáš Velek, David Gajdušek, Jaroslav Pretzelmayer (80. Stanislav Strejc), Zbyněk Smolík (70. David Josef Höfler), Matěj Kapusta (46. Michal Horský). Trenér: Vladimír Kudláček.