SK Klatovy 1898FK Slavoj Český Krumlov
6:1
so 26. 8. 2023 17:00 @ Klatovy, Fortuna Divize A, 4. kolo

Proti Krumlovu první vítězství v sezóně

V utkání 4.kola FORTUNA divize A fotbalisté SK Klatovy 1898 bodovali naplno. Svěřenci trenéra Matěje Spěváčka na domácím hřišti přivítali Český Krumlov a jihočeskému soupeři nedali sebemenší šanci. Díky trefám šesti různých střelců potěšili svoje fanoušky na Rozvoji přesvědčivou výhrou 6:1.

Rychle jsme se ujali dvoubrankového vedení, během dvaceti minut to bylo už 2:0, a to nám hodně pomohlo. Mrzí mě penalta, ze které jsme záhy inkasovali, naštěstí jsme ještě do konce prvního poločasu přidali třetí gól a do kabin šli s dobrým náskokem," těšilo mladého klatovského trenéra Matěje Spěváčka.

Ve druhém poločase už to bylo spíš o tom, kolik gólů dáme, hráli jsme opravdu dobře. Jsem rád za produktivitu a vysoké vítězství, je to pro nás po nepříliš povedeném začátku soutěže velká vzpruha. Pořád však v naší hře byly pasáže, které nebyly povedené, na tom musíme ještě zapracovat," uvědomuje si kouč.

Branky: 4. Javorský, 21. Velfl, 38. Presl, 60. Holík, 76. Lukeš, 82. Mészáros - 33. Kabele z penalty.
Rozhodčí: Talpáš - Hýnyš, Melničuk.
ŽK: 2:4 (30. Krejčiřík, 42. Mészáros - 61. Gelnar, 64. Ryneš, 80. Kuna, 84. J. Matuška).
Diváci: 200.
Sestava SK Klatovy 1898: Valeš - Janota, Málek (55. Prokop), Javorský (55. Holík), Presl (74. Vaněk), Lávička, Janda (81. J. Mareš), Mészáros, Krejčiřík, Velfl (74. O. Mareš), Lukeš. Trenér: Matěj Spěváček.
Sestava FK Slavoj Český Krumlov: Polanský - Vaněk (62. Trapl), Svoboda (62. Parakhnenko), Gelnar (72. J. Matuška), Kuna, Kabele, O. Matuška, Ryneš, Trmal, Kolář (82. Matušek), Vávra. Trenér: Zdeněk Šváb.