3:1
so 10. 6. 2023 17:00 @ Klatovy / tráva, Fortuna Divize A, 30. kolo

Klatovy zdolaly Aritmu a zachránily divizi

Záchrana v posledním kolo udržela Klatovy v divizi.

Fotbalisté SK Klatovy 1898 porazili v sobotním utkání 30. kola FORTUNA divize A pražskou Aritmu 3:1 a zachránili čtvrtou nejvyšší soutěž i pro příští ročník. Doma před slušnou diváckou návštěvou sice od 10. minuty prohrávali, ale do konce poločasu dokázali skóre otočit a po změně stran svoje vítězství pečetit. Klatovští fotbalisté v tabulce nakonec ještě přeskočili Komárov a skončili se ziskem čtyřiceti bodů na dvanáctém místě.

„Všechno to z nás spadlo, a teď si to užijeme. Proti Aritmě to bylo hrozně těžké utkání, hlavně psychicky. Navíc jsme opět dostali první gól a vypadalo to s námi špatně. Naštěstí jsme ale dali dvě branky do poločasu a ve druhém dějství přidali třetí gól. Celá sezona se nám vůbec nepovedla, ale jsem šťastný, že jsme to s Aritmou zvládli a zachránili divizi v Klatovech," radoval se po zápase zkušený útočník Antonín Presl, nejlepší střelec týmu v letošní sezoně.

Kromě již dříve sestupujících Tochovic a Horní Břízy si v příští sezoně zahrají "jen" krajský přebor ještě Rokycany, které sice v derniéře letošního ročníku porazily doma Komárov 2:0, ale to jim k záchraně nakonec nestačilo.

Branky: 18. Holík, 30. Presl z penalty, 62. Krejčiřík - 10. Novotný.
Rozhodčí: Vnuk - Melichar, Zoufalý.
ŽK: 4:1 (33. Vacek, 60. Marek, 68. Holík, 84. Lukeš - 81. Červený).