SK Klatovy 1898FC VIKTORIA Mariánské Lázně
1:4
so 12. 8. 2023 17:00 @ Klatovy, Fortuna Divize A, 2. kolo

Klatovský tým na Viktorii nestačil

Sobotní zápas 2.kola letošního ročníku FORTUNA Divize A s Mariánskými Lázněmi vyšel lépe hostující Viktorii. Zápas, který sledovala slušná divácká návštěva, ovládli fotbalisté z lázní vysoko 4:1. V prvním poločase daly oba týmy shodně po jedné brance, ale po přestávce pálili ostrými už jen hosté.

Krutý výsledek," posteskl si malou chvíli po zápase klatovský trenér Matěj Spěváček s tím, že porážka 1:4 jeho tým mrzí i kvůli lidem, kteří si na stadion našli cestu, a že jich nebylo málo. „Myslím si, že jsme nehráli špatně, ale soupeře dostal na koně první gól, na který jsme však dokázali ještě do konce poločasu reagovat vyrovnávací trefou. Bohužel nás zlomila druhá branka Mariánek, která přišla po standardce na začátku druhá půle," hledal Spěváček klíčový okamžik druhé půle a pokrčil rameny nad bráněním standardních situací, které dělají jeho svěřencům na začátku sezony velké problémy.

Klatovy věřily, že s výsledkem mohou něco udělat, snažily se, nějaké šance si vytvořily, ale… „Ale nedali jsme je, navíc jsme v závěru dostali další dvě branky. Nezbývá nám nic jiného, než porážku hodit za hlavu a dál tvrdě pracovat a věřit, že to zlomíme," doplnil zklamaný trenér Klatov.

A jak zápas hodnotil trenér viktoriánů Aleš Zach? De facto potvrdil slova jeho protějška na lavičce Klatov. Zmínil, že výsledek sice vypadá jednoznačně, ale tak snadné to jeho družina rozhodně neměla. „Čekali jsme těžké a tvrdé utkání, a to se potvrdilo. Klatovy do zápasu vstoupily lépe, byly aktivní, ale bez vyložených šancí. Trochu je pak zmrazil náš vedoucí gól, kdy po povedeném brejku a přihrávce Beránka skóroval Kapolka," líčil Aleš Zach.

Měli jsme i další šance, ale ty jsme bohužel neproměnili a těsně před pauzou se po naší chybě uprostřed hřiště dostaly Klatovy do protiútoku, který potrestal zkušený Presl," popisoval trenér Mariánek druhý gólový moment úvodní půle.

Branky: 44. Presl - 47. a 87. Taipa Fraites, 10. Kapolka, 90+1. Holub.
Rozhodčí: Pánský - Vychodil, Kotalík.
ŽK: 2:3 (72. Lukeš, 90+5. Presl - 4. Beránek, 63. Pěček, 90+3. Tapia Fraites).
Diváci: 230.
Sestava SK Klatovy 1898: Novák - Málek (82. Barborka), Ferko, Presl, Lávička, Janda, Krejčiřík, Prokop, Holík (52. Javorský), Velfl (33. Vaněk), Lukeš. Trenér: Matěj Spěváček.
Sestava FC Viktoria Mariánské Lázně: Hinterholzinger (46. Gembický) - Šimek (78. Peška), Cinkanič, Dvořák, Beránek, Štůla, D. Skopový (70. Hošek), Pěček (78. Peška), Renza (46. Taipa Fraites), Kapolka, Holub. Trenér: Aleš Zach