Prohra v derby s Rokycany

27.8.2022

Neproměněná penalta a dva góly v závěru zápasy znamenají další domácí prohru v divizi, tentokrát s rivalem z Rokycan.

V sobotu to přitom na útulném stadionu Rozvoj vypadalo dlouho na to, že body se po bezbrankové remíze 0:0 budou dělit. Jenomže v 90. minutě skóroval z brejku hostující Tomáš Zajíček a vítězství týmu z Husových sadů pojistil při klatovské hře vabank v nastaveném čase střídající David Kroc.
Nezachytili jsme začátek, bohužel. Protože kdybychom po patnácti dvaceti minutách prohrávali 0:3, nikdo by se nemohl divit. Potom jsme se herně zvedli a hru vyrovnali, ale stejně jako soupeř jsme nedokázali proměnit svoje šance. Navíc jsme za stavu 0:0 nedali ani penaltu,“ posteskl si trenér Michal Hoffmann s tím, že utkání sice nabídlo branky až v závěru, ale klidně mohlo skončit 6:6. „Nedá se nic dělat. Musíme příště něco urvat v Mariánských Lázních (hraje se 3. září od 10.15 hodin),“ má jasno klatovský kormidelník.

Branky: 90. T. Zajíček, 90+2. Kroc.
Rozhodčí: Paták – Šálková, Hessová.
ŽK: 1:2 (73. Krejčiřík – 60. Hereit, 71. Glazer).
Diváci: 200.
SK Klatovy 1898: Valeš – Ferko, Šoul, Presl, Marek (64. Prančl), Janda, Mészáros, Suchý (30. Vacek), Brabec (46. Krejčiřík), Hoang, Lukeš. Trenér: Michal Hoffmann.
FC Rokycany: Houdek – Matas, Hereit, Glazer, T. Zajíček, Laubr (57. Kroc), Procházka, Plzák, Lehký, Nový, Titl (73. Stejskal). Trenér: Milan Dejmek.