Zemřel pan Alois Pták

4.8.2022
Zemřel Alois Pták. Bylo mu 91 let.
Zemřel Alois Pták. Bylo mu 91 let.

Po fotbalovém rozhodčím Janu Veverkovi ze Sušice bohužel opustil náš svět i Alois Pták z Klatov. Sportovní legendě bylo jednadevadesát let.

Alois Pták byl všestranným sportovcem, ale jeho hlavním sportem byl fotbal. V zimní přestávce pak hrál i lední hokej, kde dosahoval též dobrých výsledků. V roce 1956 přestoupil do divizního mužstva Klatov, kde vynikal jako výborný útočník, ale hlavně jako autor krásných branek. Po skončení aktivní kariéry se léta věnoval jako asistent trenéra žáků. Veselou a přirozeně kamarádskou povahou si získával lidi kolem sebe vždy na svoji stranu.

Sportovní dění v klatovském oddíla bedlivě sledoval i ve svém pokročilém věku a málokdy vynechal nějaký fotbalový zápas, kde měl své čestné místo hned v první řadě. Vloni před soubojem s plzeňskou Doubravkou jmse mu blahopřáli k jubilejním devadesátým narozeninám, které oslavil 2. července. Letos na začátku léta mu bylo 91 let.

Alois Pták obětavě působil i jako funkcionář a za svou celoživotní práci pro rozvoj fotbalu byl oceněn nejvyšším fotbalovým vyznamenáním FAČR - Cenou Dr. Václava Jíry. V roce 2011 byl uveden do síně slávy jako sportovní osobnost okresu Klatovy. Poslední rozloučení s panem Aloisem Ptákem proběhne v úterý 9. srpna od 12.45 hodin v obřadní síni krematoria města Klatov.