Z Rokycan vezeme další tři body

2.4.2022

Krajské derby v Rokycanech ovládl náš A-tým a za vítězství 3:2 si připsal do tabulky Fortuna divize tři body.

Lepší vstup do mrazivého zápasu měli domácí fotbalisté, kteří úvodní tři kola jara prohráli o jediný gól. Už ve druhé minutě se mohli dostat do vedení, ale proti bylo břevno klatovského strážce svatyně Nováka. V 17. minutě to ve značně prořídlých domácích ochozech jen tak zahučelo, když sražený míč po centru z pravé strany jen těsně minul prostor tří tyčí. O dvě minuty později se ve stoprocentní tutové šanci ocitl klatovský Jan Zajíček, když pelášil sám na gólmana Houdka. Ten jej však bravurně vychytal a z následného rohu pálil vysoko nad bránu stoper Jindřich Sojka. Ve 23. minutě udeřilo na druhé straně, když se po nezištné přihrávce Černého prosadil z metru do prázdné branky Petr Ženíšek, jenž potvrdil skvělou střeleckou formu z uplynulého kola v Katovicích, kde vstřelil dva góly. Vedení Rokycan ale netrvalo dlouho, neboť o sedm minutu později vyrovnal po standardní situaci Antonína Presla důrazný Jakub Brabec. Za dalších pět minut už hosté vedli. Zajíček v rychlém protiútoku skvěle kooperoval s uzdraveným Preslem a opět se řítil sám na gólmana. Tentokrát mu ale udělal kličku a pak zakončil přesně do prázdné branky – 1:2. Rokycany mohly vyrovnat zhruba po hodině hry, ale chyběly jim pouze centimetry. V 67. minutě už ovšem bylo vyrovnáno, když se podruhé v zápase trefil Ženíšek. Rokycanští byli v tu chvíli na koni, byli aktivnější a za malý okamžik se po rychlé akci a pádu jednoho ze svých hráčů v pokutovém území dožadovali penalty. Píšťalka rozhodčího Doubravy ale zůstala nemá. V 82. minutě padla pátá branka utkání, kterou měl na svědomí Antonín Presl, jenž doklepl do sítě předchozí pokus Jakuba Brabce. A jak se později ukázalo, trefa zkušeného plejera byla nakonec vítězná.

Branky: 22. a 67. Ženíšek – 29. Brabec, 34. Jan Zajíček, 82. Presl. Rozhodčí: Doubrava – Duda, Fišer. ŽK: 2:3 (65. Jan Hereit, 74. Matas – 32. Sojka, 76. Vacek, 90+3. Janda). Diváci: 102.
FC Rokycany: Houdek – Matas, Jan Hereit, Tomáš Zajíček, Procházka, Černý (89. Čeliš), Lehký (74. Laubr), Janota (74. Vaščák), Kramer (89. Stejskal), Holek (46. Rybař), Ženíšek. Trenér: Milan Dejmek.
SK Klatovy 1898: Novák – Šoul, Presl (85. Aizner), M. Marek (60. Prančl), Janda, Mészáros, Jan Zajíček, Vacek, Brabec, Sojka, Lukeš (90+1. L. Marek). Trenér: Michal Hoffmann.