Zápas s M.Lázněmi rozhodl gól v nastaveném čase

26.3.2022

Poprvé v jarní části sezony FORTUNA divize A se fotbalisté SK Klatovy 1898 představili svým fanouškům na domácí půdě a poprvé urvali všechny tři body. Sobotní výhra proti soupeři z Mariánských Lázní, která byla po remíze 0:0 na půdě rezervy Českých Budějovic a porážce 1:3 v Mýtě velmi důležitá, se ale nerodila vůbec lehce.

Svěřenci trenéra Michala Hoffmanna v zápase díky trefám hostujícího Kapolky dvakrát prohrávali, ale v 87. minutě dokázali skóre srovnat a v nastavení trefil tři body Michal Lukeš. Zajímavostí je, že Klatovští v zajímavém zápase kopali hned tři penalty. Dvě z nich proměnil kanonýr Jan Zajíček, tu první zahodil zkušený Martin Janda. „Ale nic mu nevyčítám. On penalty pravidelně dává, teď prostě neproměnil. To se stává,“ zdůraznil po zápase trenér klatovského družstva Michal Hoffmann, jenž záhy hodnotil rovněž samotný duel, ve kterém se ze značky pokutového kopu mimochodem jednou prosadili i hosté. „Pro oko diváka to bylo pohledné a atraktivní utkání, čemuž přispělo i krásné počasí. Kluky musím pochválit, protože dřeli od první do poslední minuty. Sice jsme zápas otočili až v závěru, ale ve druhém poločase jsme hráli výborně, soupeře zmáčkli a měli i další šance,“ nechal se slyšet pětačtyřicetiletý lodivod. „Při rozhodujícím gólu jsme ale měli velké štěstí," přiznal na závěr.

SK Klatovy 1898 - FC Viktoria Mariánské Lázně 3:2
Branky: 30. a 87. J. Zajíček (obě z penalty), 90+4. Lukeš – 15. a 40. z penalty Kapolka. Rozhodčí: Lovětínský – Tupý, Matyš. ŽK: 4:4 (40. J. Zajíček, 59. Sojka, 70. Šoul, 90+4. Lukeš – 7. Lukáš, 21. Prokš, 29. Šmejkal, 86. Marek Skopový). Diváci: 160.
SK Klatovy 1898: Novák – Aizner (66. Vacek), Šoul, M. Marek (62. Brabec), Janda, Mészáros, Krejčiřík, Zajíček, Sojka, Lukeš, Prančl. Trenér: Michal Hoffmann.
FC Viktoria Mariánské Lázně: Šmejkal – Kořistka, Holub (62. Maule), Kapolka (87. Chlad), Drahorád, Prokš, Samek, Marek Skopový, Peček, Dobřanský, Lukáš (35. Florian). Trenér: Vladimír Kafka.