O silvestrovský pohárek Václava Kopřivy

31.12.2021

Vůbec poprvé ve své historii hostila stále relativně nová umělá tráva SK Klatovy 1898 v kasárnách silvestrovský zápas, v němž se proti sobě střetly dva týmy, které byly z převážné většiny složeny ze současných, ale také bývalých hráčů klatovského fotbalu.

Z vítězství a zisku premiérového Silvestrovského poháru patrona duelu Václava Kopřivy, dlouholetého funkcionáře, správce klatovského hřiště a mimo jiné i držitele Ceny Dr. Václava Jíry z roku 2006, se nakonec radovalo družstvo trenéra Luboše Schmidta (tým Kačer), které svému soupeři – týmu Cantony (jinak souboru Ivoše Lužného) - nedalo na umělce sebemenší šanci.

O výsledek v pohodovém utkání s ryze přátelskou atmosférou vůbec nešlo. Prioritou bylo zakončit rok 2021 sportem, setkat se s přáteli z fotbalové branže, popovídat si a popřát si navzájem mnoho štěstí a hlavně zdraví do dalšího roku.

Samotný silvestrovský mač pak nabídl celou řadu zajímavých příběhů. Hned dva z nich s exkluzivním rodinným podtextem. V dresu vítězného týmu Kačer totiž spolu nastoupili Jindřich Sojka - předseda klubu - se svým stejnojmenným synem, který v divizi v červenobílých barvách Klatov tvrdí muziku v obraně na postu stopera. Na druhé straně barikády pak stál Alexander Sojka, syn a bratr, který to po porážce poté doma u večeře jistě neměl vůbec jednoduché.
V poraženém Cantona týmu si spolu zahrál i klan Lukešů – Michal Lukeš, univerzál aktuálního týmu hrajícího divizní skupinu A, Patrik Lukeš, bývalý fotbalista a dlouholetý hospodský na hřišti, Marek Lukeš, bývalý kanonýr tehdejší TJ Klatovy a jeho syn Marek, jenž v současnosti velmi úspěšně válčí v dresu klatovských žáků.
Fotbalovou show si ve městě pod Černou věží ale nenechali ujít ani jiní. Své dovednosti ukázal například kapitán třetiligových Domažlic Petr Mužík, jenž s fotbalem začínal v Lubech, trenér úspěšného divizního mančaftu SK Klatovy 1898 Michal Hoffmann, nebo Václav Sýkora, bývalý hráč Klatov a bratr Jana Sýkory, českého reprezentanta a v současnosti fotbalisty Viktorie Plzeň.

Kačer tým (tým Luboše Schmidta): Jan Herman, Michal Hoffmann, Pavel Cihlář, Jan Potužník, Petr Mužík, Daniel Matějka, Karel Šlechta, Lukáš Šlechta, Martin Janda, Jiří Brabec, Petr Krška, Zdeněk Krejčiřík, Jindřich Sojka, Jindřich Sojka starší, Jan Kortán a Tomáš Jůda.
Cantona tým (tým Ivoše Lužného): Zdeněk Sýkora, Milan Meszáros, Stanislav Vítovec, Denis Lajpold, Antonín Presl, Václav Vacovský, Václav Sýkora, Michal Lukeš, Patrik Lukeš, Marek Lukeš, Marek Lukeš mladší, Zbyněk Toman, Jiří Panoš, Adam Hošek, Lukáš Voráček, Alexandr Sojka a Antonín Brejcha.