Starší dorostenci 2x vedli, ale na body nedosáhli

14.8.2021

Starší dorostenci SK Klatovy 1898 v azylu v Janovicích nad Úhlavou podlehli českobudějovické Lokomotivě 2:4. A to i přesto, že v zápase dvakrát vedli.

Měli jsme výborný vstup do zápasu, brzy jsme se dostali do vedení. Pak se ale hra vyrovnala a Lokomotiva potvrdila, že je to velmi nepříjemný soupeř,“ řekl po zápase pro Klatovský deník trenér mladíků do 19 let Martin Lepeška.

Hosté malou chvíli po změně stran vyrovnali po diskutabilní penaltě, kterou nařídil rozhodčí Kříž. „Za mě to žádná penalta nebyla, nebyl tam žádný kontakt. I sudí na lajně se tomu divil,“ zlobil se kouč Klatov.

Na každý pád, pokutový kop se kopal a Lokomotiva díky němu vyrovnala. Neradovala se však dlouho. O čtyři minuty později totiž Klatovy udeřily podruhé. Tentokrát se trefil Šťastný. „V tu chvíli jsem si myslel, že už zápas zvládneme vítězně,“ povídal Lepeška.

Hosté ale přidali a dvěma góly skóre atraktivního duelu otočili. V závěru pak výsledek ještě upravili na konečných 4:2. „To už jsme to otevřeli a hnali se za vyrovnáním. Bohužel jsme dostali čtvrtý gól,“ posteskl si Martin Lepeška. „Celkově však soupeř vyhrál zaslouženě. Byl disciplinovanější a udělal méně fatálních chyb,“ uznal trenér staších dorostenců.