Kategorie: Starší žáci

Start Luby - SK Klatovy 1898 1:3 (1:2)

29. kolo krajského přeboru starších žáků

Z Lub se třemi body !!!

V předposledním soutěžním utkání nás čekalo v rámci posledního a zároveň nejprestižnějšího okresního derby, utkání v sousedních Lubech. O dostatečnou motivaci všech zúčastněných nebývá v těchto utkání nouze, a tak nedělní dopoledne na perfektně připraveném trávníku v Lubech slibovalo zajímavou podívanou.

Hned po úvodním hvizdu si domácí jednoduchou hrou zejména po pravé straně hřiště vynutili mírnou optickou převahu. Tato převaha jim přinesla i první šance a hned ta ve 13. min. jim přinesla rychlé vedení. To před hostujícím brankářem uplatnil svůj důraz J.Holý - 1:0. Z vedení se však domácí neradovali dlouho. V 15. min. se po rohovém kopu hostů v pokutovém území nejlépe zorientoval nejmladší klatovský hráč L.Šlechta a pohotovou dorážkou zajistil srovnání skóre. Vyrovnávací branka hosty definitivně probudila a o čtyři minuty později se skóre měnilo znovu. To si na rozehraný volný přímý kop J.Kirpala naskočil D.Hais a krásnou hlavičkou zajistil hostům vedení. Ve zbytku I. poločasu už se nic podstatného nestalo a i proto šli k poločasové přestávce spokojenější hosté.

Do II. poločasu domácí vstoupili opět velmi aktivně a hned v úvodu jim hosté nabídli velkou šanci k vyrovnání. Po slabé přihrávce hostujícímu brankáři šli do samostatného nájezdu, ale díky obětavým zákrokům F.Muknšnábla a A.Kravce nedokázali ani nadvakrát prvně jmenovaného překonat. S přibývajícími minutami se zvyšoval počet tvrdých zákroků, ale ani z nich vyplývající standardní situace nevedly k další změně skóre. O tom, že všechny tři body nakonec poputují do Klatov, rozhodla 58. min., to se po levé straně vydal do útoku J.Kirpal. Už zdánlivě ztracený míč na brankové čáře vybojoval, předložil jej V.Petrželkovi a ten jej pohotovou placírkou uklidil na zadní tyč domácí branky 1:3. Pak už se utkání spíše dohrávalo a po závěrečném hvizdu rozhodčího M.Mazance se tak mohli z vítězství radovat hosté z Klatov.

Sestava: F.Muknšnábl - L.Rajtmajer, D.Hais, A.Kravec, M.Jiřík - L.Marek, V.Petrželka, J.Kirpal, L.Šlechta, J.Fiala - M.Šedivec

Střídali: O.Karásek, J.Šťastný

Branky: L.Šlechta, D.Hais, V.Petrželka

Trenéři: Radek Bilíček, Ondřej Karásek:

„I před městským derby zápasem v Lubech jsme měli, tak jak už je v posledním měsíci pravidlem, velké problémy se sestavou. Naštěstí opět vypomohli mladšíci a dokonce se díky L.Šlechtovi zapsali do listiny střelců. Takže velká pochvala a poděkování za dnešní výpomoc. Díky nedůrazu před vlastní brankou jsme domácím nabídli rychlé vedení, ale kluky tento nepříznivý vývoj skóre spíš nakopnul a velmi brzy ze dvou standardních situací výsledek otočili. Pak už jsme se snažili o pohlídání výsledku a slušnou hrou ve středu hřiště se nám to podařilo. Kluci se perfektně vyrovnali s tvrdým stylem hry domácích a bylo velké štěstí, že na tento styl nepřistoupili. Definitivní rozhodnutí přišlo po pěkné akci J.Kirpala a V.Petrželky ale pochvalu dnes zaslouží úplně všichni. Všichni makali naplno, a i když bylo k vidění z naší strany spoustu nedokonalostí, s velkou dávkou obětavosti a někdy i štěstí se nakonec klukům podařilo dovést zápas do vítězného konce. Toto důležité vítězství nás upevnilo na 2. místě tabulky a všichni uděláme maximum, abychom na něm i po posledním utkání soutěžního ročníku zůstali. To sehrajeme na domácí půdě nezvykle v neděli a tentokrát na hřišti na Rozvoji. Tímto bychom chtěli všechny naše příznivce na toto rozlučkové utkání s Vejprnicemi pozvat a doufáme, že společně budeme slavit velmi krásné umístění v tomto soutěžním ročníku".