Kategorie: Starší žáci

SK Klatovy 1898 - Slavia Vejprnice 3:1 (0:1)

30. kolo krajského přeboru starších žáků

Vítězná tečka !!!

Poslední soutěžní utkání tohoto soutěžního ročníku sehráli klatovští staršíci na perfektně střiženém pažitu hřiště na Rozvoji. Jejich soupeřem byl tým z Vejprnic, a i když už před tímto zápasem měli domácí 2. místo v tabulce zajištěné a soupeř se pohybuje v její druhé polovině, chtěli se kluci rozloučit se soutěží domácím vítězstvím. To se nakonec nerodilo vůbec lehce. Od první minuty se sice snažili domácí vytvořit si alespoň optickou převahu, byli to ale hosté, kteří se už v 7. min. ujali vedení. To využili zaváhání domácí obrany a chytrým lobem otevřel skóre hostující D.Pressl. Rychlé vedení otupilo tlak klatovských a ti se ve snaze o rychlé vyrovnání začali utápět v nepřesné a pomalé kombinaci, kterou podtrhli zbytečnými kličkami a uspěchanou střelbou. Tento způsob hry do konce I. poločasu nezměnili a i proto k poločasové přestávce odcházeli spokojenější hosté.

Do II. půle vstoupili domácí jako vyměnění a hned ve 36. min. si hodil nezvykle na pravou nohu míč J.Fiala a přesnou střelou pod břevno srovnal skóre. Vyrovnávací branka klatovské pořádně povzbudila a postupně začali zvyšovat tempo hry. Ve 47. min. se do kombinace zapojila celá pravá strana a po přesném centru L.Rajtmajera vyskočil nejvýš L.Marek a umístěnou hlavičkou otočil skóre utkání ve prospěch domácích. O dalších jedenáct minut se měnilo skóre opět. Ve II. poločase s chutí hrající J.Fiala se dostal do rychlého brejku a tentokrát pro něj silnější levačkou podstřelil hostujícího brankáře - 3:1. Když podobný brejk hostů skončil pouze na tyči domácí branky, bylo o vítězi utkání rozhodnuto. V samotném závěru se mohl do listiny střelců zapsat i se zraněním laborující M.Kutka, jeho branka však nebyla pro postavení mimo hru uznána. Po závěrečném hvizdu s přehledem pískajícího rozhodčího V.Pressla se tak mohli domácí radovat z posledního a zcela zaslouženého vítězství v tomto soutěžním ročníku. Tímto vítězstvím si klatovští staršíci pojistili velmi cenné 2. místo v krajském přeboru starších žáků.

Sestava: F.Muknšnábl - L.Rajtmajer, D.Hais, A.Kravec, M.Jiřík - L.Marek, V.Petrželka, J.Kirpal, O.Karásek, J.Fiala - M.Šedivec

Střídali: L.Šlechta, J.Šťastný

Branky: 2 x J.Fiala, L.Marek

Trenéři: Radek Bilíček, Ondřej Karásek:

„Po vítězství v městském derby v Lubech jsme si s předstihem zajistili pro nás velmi cenné 2. místo v tabulce přeboru, ale i tak jsme se s našimi příznivci chtěli na domácím hřišti rozloučit vítězstvím. To se nerodilo vůbec lehce a kluci si i v posledním zápase museli sáhnout až na dno. Po ne příliš povedené I. půli museli otáčet výsledek a to se jim zlepšenou hrou nakonec podařilo. Za to, ale i za výkony po celou jarní část si zaslouží všichni velkou pochvalu. Jak už se stalo pravidlem, pochválit a poděkovat musíme všechny mladšíky, kteří vždycky ochotně vypomohli a to někdy i na úkor svých zápasů. Klukům, pro které je kategorie starších žáků konečnou, bychom chtěli popřát hodně sportovního štěstí a pevně věříme, že i nadále pro ně bude fotbal tou nejoblíbenější zábavou a aktivitou. Jsme moc rádi, že si dnes symbolických pár minut mohl zahrát i se zraněním laborující M.Kutka, který dokud mu to zdravotní stav dovoloval, byl velmi platným členem týmu a má nemalý podíl na celkovém úspěchu. Pevně věříme, že se zdravotně dá do pořádku a hned jak to bude možné, do fotbalového kolotoče zase naskočí. Úplně nakonec si necháváme rodiče a všechny naše příznivce. I těm samozřejmě musíme poděkovat za jejich perfektní spolupráci a pomoc, protože bez ní si naše účinkování v soutěži vůbec nedovedeme představit. Tradiční dokopná je tentokrát naplánována na sobotu 24. června od 16 hod. na hřišti na Rozvoji a tímto bychom na ni chtěli všechny pozvat. Tam společně oslavíme a ukončíme tento soutěžní ročník a zároveň předáme informace o ročníku novém."