Kategorie: Starší žáci

FK Tachov - SK Klatovy 1898 1:2 (1:1)

21. kolo krajského přeboru starších žáků

Z Tachova se třemi body !!!

O Velikonoční neděli klatovští staršíci povzbuzeni prvním domácím vítězstvím vyráželi k dalšímu těžkému utkání, tentokrát do dalekého Tachova. Domácím se v poslední době výsledkově daří, takže utkání na perfektně připraveném druhém travnatém hřišti slibovalo zajímavou podívanou. Hosté i přes náročnou cestu vstoupili do utkání lépe. Rychle kombinovali a slušným pohybem si vytvořili mírnou územní převahu. Tento tlak jim přinesl první šance, ale v jejich zakončení příliš úspěšní nebyli. Až v 15. min. po spolupráci J.Kirpala a V.Petrželky se posledně jmenovaný dostal sám před domácího brankáře a po jeho obejití dával míč do prázdné branky - 0:1. Vstřelený gól hosty hodně povzbudil, přesto se domácím do poločasové přestávky podařilo skóre vyrovnat. Ve 22. min. se po nedorozumění hostující obrany dostali domácí k rychlému brejku a M.Kapolka srovnal stav utkání na 1:1.

Do II. poločasu šli hosté s cílem strhnout vedení na svoji stranu a jejich plán se začal naplňovat brzy po jeho zahájení. Ve 38. min. si opět spolupráci zopakovala dvojice V.Petrželka a J.Kirpal. Tentokrát si role vyměnili, V.Petrželka dal ideální míč za domácí obranu a J.Kirpal utekl úplně všem a umístěnou střelou zajistil hostům už podruhé vedení. Přestože do konce utkání zbývalo hodně času, hosté si taktickým a obětavým výkonem toto jednobrankové vedení dokázali pohlídat. Po závěrečném hvizdu s přehledem pískajícího rozhodčího Z.Štěpána se tak hosté mohli radovat z cenného a zcela zaslouženého vítězství.

Sestava: F.Muknšnábl - L.Rajtmajer, D.Hais, A.Kravec, M.Jiřík - L.Marek, M.Kutka, V.Petrželka, J.Kirpal, J.Fiala - M.Šedivec

Střídali: O.Burcal, H.Svatoň, M.Karásek

Branky: V.Petrželka, J.Kirpal

Trenéři: Radek Bilíček, Ondřej Karásek, Karel Kutka:

„Po prvním domácím vítězství nás v Tachově čekal těžký zápas. Tachovským se v jarní části daří a o jejich síle na domácím hřišti se mohli po pětigólovém přídělu přesvědčit třeba sousedé z Lub. Kluci ale dnes předvedli velmi solidní výkon, za který musíme všechny pochválit. Pravděpodobně i zásluhou perfektně připraveného trávníku je všechny bavila kombinace a rovněž nechybělo ani potřebné sebevědomí v osobních soubojích. Co příliš k chválení není, je proměňování vytvořených šancí. Kdybychom jich jenom polovinu dokázali proměnit, tak jsme utkání mohli rozhodnout daleko dřív. Nadcházející týden bude pro nás tak trochu „anglický", protože už ve středu nás čeká v odloženém zápase opět těžký soupeř z Nepomuku a hned v sobotu další domácí zápas. Určitě i v nich budeme chtít uspět a předvést minimálně srovnatelný výkon s tím dnešním."